Vysoký cholesterol a drvený pestrec mariásnky

Približne 25-tisíc Slovákov ročne zomrie na ochorenia, ktorým sa dá predísť. Hrozí toto nebezpečenstvo aj vám?

To, že vás trápi vysoký cholesterol často dlho nemusíte vedieť, pretože nebolí a v mladšom veku sa ani výrazne neprejavuje. Prekvapiť vás môže jeho odhalenie počas prevencie u lekára a v horších prípadoch, fatálne udalosti ako je infarkt alebo mŕtvica. Prečo by ste mali čakať na dramatické zvraty a nechať to dôjsť až takto ďaleko? VášBylinkár vám prezradí ako sa mu dá predísť!

Toto ste o cholesterole pravdepodobne nevedeli

Cholesterol hrá viacero dôležitých úloh. Jednou z jeho kľúčových funkcií je tvorba bunkových membrán. Cholesterol má na starosť tiež tvorbu niektorých hormónov (vrátane steroidných hormónov – kortizol, testosterón a estrogény). Pomáha pri tvorbe vitamínu D v koži, pokiaľ je vystavená slnečnému žiareniu. (1) Taktiež je nevyhnutný pre tvorbu žlčových kyselín, ktoré pomáhajú pri trávení tukov.

Cholesterol ako tichý zabijak alebo hrdina?

Aj keď je cholesterol nevyhnutný pre správne fungovanie tela, pokiaľ je vysoký predstavuje závažné riziko kardiovaskulárnych ochorení. Čo však znamená vysoký cholesterol a kedy sa vyskytuje?

Cholesterol prechádza krvou na proteínoch nazývaných „lipoproteíny“. Spomenieme si dva typy:

LDL – často označovaný ako “zlý” cholesterol, pretože má tendenciu usádzať sa na stenách tepien a znižuje ich priechodnosť. To vedie k ateroskleróze – stvrdnutiu a zužovaniu tepien. Následne môže dôjsť k prepuknutiu ochorení ako je srdcový infarkt, cievna mozgová príhoda, nedokrvenie dolných končatín, postihnutie obličiek, poruchy erekcie…)

HDL – prenáša cholesterol z krvi do pečene, ktorá ho následne odstráni. Vysoké hladiny HDL môžu chrániť pred srdcovými chorobami. (2)

Faktory ovplyvňujúce vysoký LDL, zlý cholesterol:

👉 Genetika, obezita / nadváha, zlý viscerálny (tzv. “brušný”) tuk, fyzická neaktivita, potraviny s vysokým obsahom tukov, fajčenie, vyšší vek ( vekom sa môže zvyšovať riziko vysokého cholesterolu).

👉 Ďalšími príčinami vysokého cholesterolu môže byť tiež chronický stres, cukrovka 2. typu, menopauza, ochorenia pečene, ochorenie obličiek, dlhodobé užívanie antikoncepcie ako aj iných liekov, hypotyreoidizmus (zhoršená funkcia štítnej žľazy)…

Vo väčšine prípadov sa bohužiaľ nevyskytujú žiadne príznaky a môžete to zistiť pri krvnom teste na lipidový profil alebo až keď je situácia fatálna.

Avšak v niektorých prípadoch je možné pozorovať to, že hladina cholesterolu nie je v poriadku vďaka týmto príznakom:

🔸 Xantómy ( podkožné ložiská tuku )

🔸 Zvýšený cholesterol môže vytvoriť aterosklerotické pláty na stenách srdcových tepien, čo môže spôsobovať bolesti na hrudníku

🔸 Časté tŕpnutie končatín – sprevádzané “mravčením”

🔸 Žlté škvrny okolo očí, „zlý“ cholesterol sa môže prejaviť aj tukovými zhlukmi v oblasti očných viečok a na šľachách ako je napr. Achillova šľacha.

Nenechajte svoje zdravie na náhodu, buďte pánmi svojho zdravia a aktívne sa starajte o svoje telo.

Vaša pečeň je kľúčová pre udržanie správnej hladiny cholesterolu!

Pečeň vytvára lipoproteíny, ktoré prenášajú cholesterol a iné lipidy cez krvný obeh. Pečeň je tiež dôležitá na zbavenie sa vysokého cholesterolu prostredníctvom žlče (3). Naopak, keď máte nedostatok cholesterolu, vaša pečeň ho môže vyprodukovať.

Pre prevenciu správnej hladiny cholesterolu v tele sa odporúča:

✔️ Vyvážená strava a obmedzenie potravín bohatých na tuky

✔️ Pravidelná fyzická aktivita ( denne sa odporúča aspoň 30 min. mierneho cvičenia )

✔️ Obmedzenie alkoholu a fajčenia

✔️ Udržiavanie zdravej váhy

✔️ Pravidelné preventívne prehliadky

✔️ Absolvovanie očistnej pestrecovej kúry (Pestrecovú kúru je vhodné opakovať podľa individuálnych potrieb aj viackrát do roka, odporúčame však 3 krát do roka.)

Ako pestrec mariánsky pomáha pri vysokom cholesterole?

Drvené plody Pestreca mariánskeho podporujú správnu funkciu pečene ako aj kardiovaskulárny a nervový systém čo veľmi priaznivo pôsobí pre zachovanie správnej hladiny cholesterolu.

Silymarin, ktorý sa najviac vyskytuje v drvených plodoch Pestreca, pomáha znižovať hladinu “zlého” LDL cholesterolu a zvyšovať hladinu “dobrého” HDL cholesterolu. (Journal of Agricultural and Food Chemistry, 12. októbra 2020)

Štúdia preukázala, že užívanie Silymarínu z drvených plodov Pestreca mariánskeho, priniesla zlepšenie lipidového profilu a hladinu cukru v krvi. Štúdia bola vykonaná u dobrovoľníkov diabetes 2. typu. (Phytomedicína, 15. mája 2018) (4)

Ďalšie benefity, ktoré drvený Pestrec mariánsky prináša:

✔️Pomáha odstrániť nahromadený tuk z pečene

✅Prispieva k zdravému tráveniu

✔️Funguje ako najúčinnejší, prírodný detox

Reguluje hladinu cukru v krvi

✔️Pomáha pri efektívnom chudnutí

✅Dodáva telu vitalitu

✔️Posilňuje imunitu

✅Pomáha proti nadmernému poteniu

✔️ Účinný proti únave

✅ Čistí organizmus, čo sa prejaví aj na čistej pleti

✔️ Dodáva telu energiu

Pre dosiahnutie maximálnych benefitov z Pestreca sa odporúča absolvovanie 12-týždňovej kúry. Počas tejto prírodnej očisty, budete môcť pozorovať priaznivé účinky Pestreca, ktoré si všimnete nielen vy, ale aj vaše okolie.

Pri užívaní Pestreca treba mať na pamäti to, že sa Silymarin pri vyššej teplote (40°C) ničí! Takáto teplota môže nastať pri príprave čajov, tinktúr ako aj chemicky spracovaných tablet.

To je dôvod prečo odborníci odporúčajú užívanie drvených plodov Pestreca.

Drvené plody Pestreca mariánskeho, od VášBylinkár.sk, sú pravidelne testované a označené ako “produkt farmaceutickej kvality”!

Odporúča nás už viac ako 10-tisíc Slovákov!

…vybrali sme len pár z vašich reakcií!

Pridáte sa k našim spokojným zákazníkom aj vy? Už si stačí len vybrať vhodný balíček pre vás

5+ 1 ZADARMO, pokiaľ chcete absolvovať prírodnú očistu len vy,

10+ 2 ZADARMO, ak chcete kúru vo dvojici a motivovať tak človeka, na ktorom vám skutočne záleží.

Alebo 20+ 5 ZADARMO, pokiaľ sa rozhodnete absolvovať kúru aj so svojimi priateľmi, alebo rodinou (očistná kúra pre 4 osoby).

Darujte si to najdôležitejšie, darujte si zdravie s Pestrecovou kúrou od VášBylinkár.sk!

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca júna!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *