Pečeň ako zásobáreň dôležitých látok …

Ľudská pečeň je najväčším orgánom brušnej dutiny. Nachádza sa v pravej hornej časti brucha, pod pravou klenbou bránice. Pečeň je ako súčasť tráviaceho traktu je jedným z najdôležitejších orgánov nášho organizmu. Plní veľké množstvo procesov, ktoré majú bezprostredný vplyv na chod celého organizmu.

Zohráva jednu z najdôležitejších úloh v procese odbúravania rôznych látok z tela (detoxikácia), a to tých čo prichádzajú zvonka, napríklad potravou, ako aj toxických látok, ktoré vznikajú pri premene látok v našom organizme. Práve do pečene totiž smeruje veľká časť toho, čo prijmete do organizmu. Teda potraviny, vitamíny, ale i lieky a škodlivé látky.

… a centrála metabolizmu

Pečeň ako centrála metabolizmu je aj miestom výroby mnohých dôležitých látok, napríklad niektorých zložiek krvi, alebo žlče. Ďalšie látky sa tu ukladajú do zásoby a iné odstraňujú z krvného obehu a následne preč z tela. Keďže pečeň nebolí, zistiť, že s ňou niečo nie jv poriadku nie je úplne ľahké.

FUNKCIE PEČENE

Vo vašej pečeni prebieha v každej sekunde niekoľko tisíc procesov. Práve teraz vaša pečeň usilovne očisťuje krv, štiepi dôležité látky, aby sa nové mohli skladať, tvorí žlč, červené krvinky a hemoglobín… Pečeň plní hneď niekoľko nepostrádateľných funkcií:

Zásobáreň živín

Skladuje energiu a dôležité látky (minerály, vitamíny) a podľa potreby ich uvoľňuje do krvného obehu.

Metabolizmus živín

Pečeň premieňa (metabolizuje) vstrebané cukry, tuky a bielkoviny a pripravuje ich na použitie v organizme.

Tvorba a sekrécia žlče

Žlčou pečeň vylučuje nadbytočné látky. Žlč vylučovaná do čreva tiež ovplyvňuje vstrebávanie tukov a vitamínov.

Detoxikácia organizmu

Pečeň odbúrava z pretekajúcej krvi škodlivé alebo jedovaté látky. Dá sa teda povedať, že svojou funkciu pripomína filter. Zachytáva a spracováva i toxické látky vznikajúce v tele.

Pomáha tvoriť, obnovovať a riadiť telo

V pečeni vznikajú bielkoviny a ďalšie dôležité látky – enzýmy zúčastňujúce sa na výrobe energie, hormóny stimulujúce činnosť ostatných orgánov a bielkoviny udržujúce rovnováhu tekutín v tele.

OCHORENIA PEČENE

Choroby pečene a žlčníka sú najčastejšie vyvolané infekciou, pôsobením jedovatých látok, napríklad alkoholom či drogami, poruchami zásobenia tkanív krvou, chybami enzýmov a nádormi. Medzi najčastejšie ochorenia pečene a žlčníka patria:

Cirhóza pečene

Hepatitída (žltačka)

Nádory (karcinómy) pečene

Steatóza (stukovatenie) pečene

AKO ZISTÍM, ŽE MOJA PEČEŇ NIE JE V PORIADKU?

Pečeňové funkcie nie sú narušované len zo zjavných a závažných príčin, ako infekcie a akútna intoxikácia.

Pečeň moderného človeka bežne podstupuje zvýšenú záťaž vplyvom znečistenia životného prostredia, kozmetiky, čistiacich prostriedkov, nevyváženej stravy s nadbytkom chemikálií, stužených tukov, konzervantov.

Pečeni škodí aj stres, prepracovanie a plytké dýchanie, užívanie liekov vrátane hormonálnej antikoncepcie, alebo liekov na podporu plodnosti.

Pri dobrej genetickej výbave sa táto záťaž nemusí nijako prejaviť, ak však máte predispozíciu na oslabenie pečene, môže zhoršená funkcia vašej pečene prejaviť ako:

Kožné problémy

ekzémy, akné, žltkasté sfarbenie pokožky

Bolesti hlavy

časté bolesti hlavy, migrény

Problémy s plodnosťou

neplodnosť a opakované potraty

Narušené trávenie

zhoršené trávenie mastných jedál a i.

Striedanie nálad

neopodstatnená náladovosť, výbuchy hnevu

Narušená zrážanlivosť krvi

poruchy zrážania krvi

Problematická menštruácia

veľmi silné alebo slabé krvácanie, bolesti pred a počas menštruácie, PMS a iné symptómy súvisiace s estrogénovou dominanciou (vaječníkové cysty, myómy, endometrióza)

Kedy je čas na kúru pestrecom?

Máte jeden a viac uvedených príznakov oslabenia pečene

Diagnostikovali vám niektoré z ochorení uvedených vyššie

Máte zvýšené riziko preeklampsie v tehotenstve

Vyšli vám zhoršené výsledky pečeňových testov

Skončili ste s užívaním hormonálnej antikoncepcie, alebo ste absolvovali neúspešný cyklus asistovanej reprodukcie

Chcete si urobiť detoxikačnú kúru, aj v rámci prípravy na otehotnenie

Kedže pečeň nie je orgán, ktorý vás hneď upozorní, že sa niečo deje (nie sú špecifické príznaky pečeňových ochorení), obvykle sa ochorenia pečene odhalia dosť neskoro alebo sa zistia pri preventívnom vyšetrení u lekára z krvných testov.

Týmto spôsobom sa preukážu stredne vážne až vážne stavy. Pri miernom zhoršení pečeňových funkcií sú testy často ešte v norme, citlivejšie osoby však už môžu pozorovať zdravotné problémy. To je najvyšší čas uľaviť vašej pečeni a začať pestrecovú kúru.

Skúsenosti zákazníkov s Pestrecom mariánskym

Pestrec mariánsky – pomohol po operácií žalúdočných vredov

Bola som operovaná na žalúdočné vredy a po jeho užívaní sa mi upravilo aj trávenie a s tým súvisiace problémy s hemoroidmi. Nakoľko užívam veľa liekov a nemala som dobré pečeňové testy, tak po jeho užívaní ich mám v normále.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Estera M.
Stará Ľubovňa

Pestrec mariánsky – znížil ALT a cholesterol

Ja som mal zvýšené ALT, aj všetky cholesteroly. Užívanie pestreca mi dost pomohlo ale treba upraviť aj stravu,  takže mastné jedlá zbohom a večeranie po ôsmej hodine večer taktiež... Užívať to ešte budem ďalej, aby som mal výsledky v norme, aj keď sa to dakedy nedá, keď vidíte nejakú tú pečenú kačku na oslave... 😀  Ale odporúčam určite tento drvený ostropestrec.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Ľubomír S.
Trnava

Pestrec mariánsky – zlepšené výsledky

Dnes som bol na PLP a také dobré výsledky krvi som nemal už 20 rokov. Bola prekvapená aj lekárka, aj ja. Nemusím robiť reklamu na pestrec, ale mne pomohol. Nikdy, čo si pamätám, som nemal také dobré výsledky... A to ma už lekári posielali na vyšetrenia pečene, na gastro a čo ja viem, čo všetko ešte. Som šťastný. Výsledky sa dostavili. Ďakujem.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Marián D.
Liptovský hrádok

Kvalitný Pestrec mariánsky z vasbylinkar.sk

No ja som si už druhý krat veru kúpila trojbalenie na vasbylinkar.sk a poviem vám, oproti tomu, ktorý som kupovala v "zdravom obchode", je to podstatný rozdiel v kvalite!!! A to viem, o čom hovorím! Tento je super super! Nedám naň dopustiť!!! Na prvom mieste je mi zdravie a keď viem, kde mi pomôžu, budem tam nakupovať... Nedám dopustiť na tento pestrec.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Milada T.
Záriečie

Pestrec mariánsky – akné zmizlo

Ja mam úžasnú skúsenosť, zmizlo mi úplne akné z tela... Užívam každý deň 4 lyžičky Pestreca a zapíjam pohárom vody... Odporúčam! 🙂

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Dagmar I.
Košice

Získajte vrecká ZADARMO: drvený Pestrec vo výhodných baleniach s dopravou GRÁTIS

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca júna!