Pestrec mariánsky podporí chudnutie. Ako na to?

Kilá naviac rieši aspoň raz za život každý. Či už poľavíme v pohybe, alebo si doprajeme na tanieri viac dobrôt, ako je vhodné, príde moment, kedy je jasné, že s hodnotou na váhe je treba niečo urobiť. Že drastické diéty nie sú riešením, vie každý. Ale ako schudnúť zdravo a hlavne natrvalo? Na ceste za vysnívanou postavou vám môže pomôcť aj jedna známa bylinka.

Tou bylinkou je Pestrec mariánsky. Elegantný bodliak, ktorý bol pre svoje schopnosti využívaný už v antike a ktorý pozitívne pôsobí predovšetkým na našu pečeň. Vzhľadom na to, že práve pečeň je centrom prirodzenej detoxikácie nášho tela a výrazne ovplyvňuje tiež metabolizmus, je jasné, že jej podpora je pre naše snahy o chudnutie veľmi dôležitá. Akú úlohu v chudnutí Ostropestrec mariánsky hrá a ako vám pomôže k postave, v ktorej sa budete zase cítiť sami sebou?

Chytrý detox – štartujeme chudnutie

Aj keď si väčšina z nás všíma najmä kilogramy naviac, nezdravý životný štýl sa podpisuje na našom tele aj ďalšími spôsobmi. Lenže varovné signály, že organizmus volá o pomoc, často prehliadame. A to je chyba. Čomu by ste mali venovať pozornosť predovšetkým?

Urobte si malý test. Z nasledujúcich príznakov si napíšte bod za každý, ktorý sa vás týka. Pokiaľ na konci zistíte, že máte 5 a viac bodov, je najvyšší čas na zmenu.

Všetky tieto príznaky ukazujú, že vaša pečeň nefunguje tak, ako by mala. Najčastejšie sa tak deje v dôsledku zanesenia organizmu nežiadúcimi látkami. A preto je dobré dopriať jej a celému telu zmieňovaný detox.

Nemusíte prepadať panike, žiadna očista v podobe hladovania a popíjania najrôznejších lektvarov vás nečaká – mimochodom nad takým detoxom krútia mnohí odborníci varovne hlavou. Zvoľte radšej chytrú a 100% prírodnú detoxikáciu s pomocou Pestrecovej kúry! Nielenže zbavíte peceň a telo škodlivých látok, ale ešte naštartujete všetky procesy potrebné k chudnutiu [1].

Ako Ostropestrec pomáha s chudnutím

Premýšľate, akú úlohu môže Pestrec hrať v zhadzovaní prebytočných kilogramov, respektíve ako môže mať táto skromná bylinka tak veľký vplyv na detoxikáciu pečene a celého tela?

Sila Pestreca sa skrýva v jeho zložení, teda v látkach, ktoré obsahuje. Je v ňom totiž komplex veľmi silných antioxidantov – flavolignanov, ktoré sa súhrnne nazývajú silymarín. Práve tie pôsobia na pečeň, podporujú jej činnosť, regenerujú bunky a tým vytvárajú príležitosť pre lepšie fungovanie nášho metabolizmu [2, 3].

Svojimi čiastočkami tiež čistí steny tráviacej sústavy (napríklad „peeling“ stien čriev) a tým zabezpečuje následnú lepšiu vstrebateľnosť všetkých prospešných látok, ktoré do tela prijmeme. Ako uvádzame v článku “Priebeh Pestrecovej kúry”, Ostropestrecová kúra je ideálna príležitosť na redukciu hmotnosti tam, kde dotyčný má nadváhu, alebo tiež podváhu – kde je to potrebné a prirodzené.

Zregenerovaná pečeň umožní lepšie nakladanie organizmu s výživnými látkami, umožní lepšie spaľovanie tukov, ktoré má nefunkčná pečeň problém spracovávať (resp. je to zložitejší viackrokový postup). Samozrejme pokiaľ upravíte aj životosprávu a pridáte pohybové aktivity, účinok kúry sa ešte znásobí.

Zmeny už po dvoch týždňoch kúry

Pokiaľ začnete s 12týždňovou Pestrecovou kúrou, pocítite prvé zmeny už po 2 týždňoch! Čo môžete ďalej očakávať? [4]

 • Prvé dva týždne
 • V pečeni štartujú detoxikačné procesy, začína sa odbúravať nahromadený tuk. Zmenou prechádza aj trávenie – je pravidelné a netrápi vás nafúknuté brucho.

 • Po 3 až 4 týždňoch
 • Tráviaca sústava začína fungovať ako má, telo lepšie získava potrebné živiny. Mnoho ľudí pozoruje zmiernenie alergických prejavov. Okrem toho máte viac energie, nie ste takí náladoví a ustupujú bolesti hlavy.

 • Po 6 týždňoch
 • Na pohľad vyzeráte zdravšie, zlepšuje sa vám pleť a nemáte tak unavené oči. Zmenu už dokonca zaznamená aj lekár – na znížení hladiny škodlivého LDL cholesterolu.

 • Po 8 až 9 týždňoch
 • Detoxikácia je v plnom prúde. Konečne ste sa zbavili únavy a energie máte na rozdávanie. Vaši blízki sú navyše radi, že sa na nich usmievate častejšie ako kedykoľvek predtým.

 • Po 12 týždňoch
 • Konečne máte zase pečeň ako zamlada! Zbavila sa totiž toxických látok a tuku, naviac sa účinne zregenerovali pečeňové bunky. Rovnako aj vaše krvné testy by mali ukazovať zmenu k lepšiemu – cholesterol, cukor a pečeňové hodnoty by mali byť konečne v norme. A čo viac, ručička na vašej váhe sa konečne posúva smerom nadol!

Jedálniček s Pestrecom mariánskym

Ako vám s chudnutím pomôže Ostropestrec, už teda viete. Avšak je jasné, že pokiaľ budete aj naďalej pokračovať v nezdravom životnom štýle, zázraky táto bylinka proste nezvládne. A tak sa musíte zamerať na svoj jedálniček a denné aktivity. Nemusíte sa ale báť, žiadne drastické obmedzenia vás nečakajú! Stačí dodržovať pár jednoduchých pravidiel:

 • Žiadne hladovanie
 • Tiež máte v hlave, že chudnutie = hladovanie? Tak na túto predstavu rýchlo zabudnite! Hladovanie iba podporuje ukladanie tuku (telo si radšej tvorí zásoby, keď ho tak trápite), a naviac znižuje pravdepodobnosť, že s diétou vydržíte. Preto radšej jedzte malé porcie a rozložte si ich počas celého dňa.

 • Zelenina ako kamarát
 • Zelenina má množstvo výhod – vďaka vláknine zasýti, nemá príliš kalórií a obsahuje veľa dôležitých živín, ktoré prospievajú zdraviu a tiež pomáhajú pri detoxikácii organizmu. Tak to využite! Doprajte si ju ku každému jedlu, v mnohých prípadoch ňou môžete nahradiť tradičné prílohy. Stačí byť trochu kreatívny!

 • Zbohom, sacharidy
 • A keď už sme zmienili prílohy – tým klasickým, ako je pečivo, zemiaky, cestoviny, ryža alebo knedličky apod., sa snažte vyhýbať. Alebo ich porciu znížte na minimum (a pridajte si radšej zeleninu). O tom, že cukor a sladkosti by ste mali vynechať úplne, nie je treba sa zmieňovať. Preháňať by ste to nemali ani s veľmi sladkým ovocím, i keď to samozrejme do jedálničku v menšej miere zaraďte.

 • Bielkoviny rozhodne áno, ale…
 • Bielkoviny sú samozrejme pri diéte veľmi dôležité! Len si vyberajte, ktoré zaradíte na tanier. Mäso voľte chudé a ideálne biele (kuracie, morčacie, rybie), mliečne výrobky voľte s nízkym obsahom tuku (nízkotučný tvaroh, syr cottage, jogurty a kyslomliečne nápoje…) Zabudnite na tučné a smažené jedlá!

 • Pite, pite, pite
 • Vašim spojencom pre chudnutie je aj pitný režim. Samozrejme zabudnite na sladené nápoje a siahnite po čistej vode (prípadne si ju ochuťte kúskami ovocia alebo zeleniny) či bylinných alebo ovocných čajoch.

 • Tenisky na nohy
 • Pohyb je pri snahách o chudnutie kľúčový. Nie ste zrovna priaznivcom hodín v posilňovni alebo na bežeckej dráhe? Nevadí, počíta sa aj to, keď budete pravidelne chodiť pešo, namiesto výťahu zvolíte schody alebo vyrazíte s deťmi na cyklovýlet. Pamätajte, že každý pohyb je lepší než žiadny!

 • Pestrec ako tajná zbraň
 • Keď k tomu všetkému ešte pridáte Ostropestrecovú kúru, bude úspech zaručený, a naviac začnete chudnutie za pomerne krátku dobu. A čo viac, budete chudnúť zdravo. To znamená, že sa organizmus začne zbavovať prebytočných kilogramov celkom prirodzene a zníži sa riziko nepríjemného jojo efektu.

Čo vedieť o Pestrecovej kúre

Čo je dobré vedieť, než sa do kúry s Ostropestrecom mariánskym pustíte? Toto sú tie najdôležitejšie informácie:

 • Ako dlhá je kúra
 • Pestrecová kúra by mala trvať 12 týždňov, aby sa detoxikačné účinky tejto bylinky naozaj prejavili a naštartovali sa všetky ozdravné a procesy chudnutia v tele. Mimochodom už po 2 týždňoch pocítite zmeny k lepšiemu. Podľa stavu konkrétneho organizmu a jeho “štartovacej pozície” na začiatku kúry (v závislosti na tom ako dlho bola pečeň poškodzovaná) je vhodné kúru Ostropestrecom zopakovať na základe individuálnych potrieb 2-3x do roka. Medzi kúrami Pestrecom sa odporúča urobiť prestávku v trvaní 2 až 4 týždne. Po 45-ke je odporúčané regenerovať pečeň Ostropestrecom aj v rámci prevencie už pravidelne.

 • Jednoduché užívanie
 • Užívanie drveného plodu Pestreca mariánskeho je jednoduché – 4krát denne si doprajete 1 čajovú lyžičku (prvých 10 dní kúry môžete užívať aj 2 lyžičky 4krát denne), ktorú zapijete pohárom vody (ideálne 45 minút pred jedlom alebo po ňom). Pokiaľ vám táto „frekvencia“ nevyhovuje, môžete užívať 2krát denne dve lyžičky. Je to skrátka na vás. Ostropestrec si tiež môžete „zobnúť“, keď pocítite hlad – tak si jednoducho „odškrtnete“ jednu lyžičku z predpísaných 4 denne.

 • Neutrálna chuť
 • K veľkým prednostiam Pestreca patrí jeho neutrálna chuť, ktorá môže vzdialene pripomínať mleté orechy. Vďaka tomu si ho môžete pokojne primiešať do džúsu, smoothie alebo jogurtu či kefíru. Nemusíte sa teda báť, že by vám bylinka nechutila.

Za 12 týždňov dokáže kvalitný Ostropestrec s vašim telom divy

Chudnutie začína v hlave. Že ste toto klišé počuli snáď stokrát? Potom na ňom najskôr niečo bude. Najskôr by ste mali poznať jasnú odpoveď na otázku, prečo vlastne chudnete. Pro svoje zdravie? Svoj dobrý pocit? Alebo pretože ste započuli nevhodnú poznámku na svoju adresu od niekoho z okolia? Verte, že pokiaľ snahy o schudnutie vychádzajú z vás a vášho presvedčenia, je cesta k úspechu ľahšia.

A keď už sme pri úspechu – nemajte na seba nerealistické požiadavky! Nikto ešte neschudol (aspoň nie zdravo) 20 kilo za mesiac! Rovnako by ste nemali chcieť zraziť hmotnosť pod svoju ideálnu hodnotu. Ani podváha totiž vášmu telu dvakrát nesvedčí. Skrátka a dobre – o chudnutí premýšľajte a povolajte „do zbrane“ všetky prostriedky, čo máte. Na čele s Ostropestrecom mariánskym!

V Pestreci mariánskom nájdete jedného z najsilnejších spojencov, akých príroda ponúka. Tak to využite a žite zdravší život bez liekov a s telom, aké vám budú závidieť! Začnite ešte dnes!

Veríme, že Ostropestrec pomôže aj vám a so skúsenosťami sa s nami neváhajte podeliť. Môžete inšpirovať tých, ktorí ešte váhajú. Napíšte nám komentár, alebo tento článok zdieľajte priateľom a všetkým, na ktorých vám záleží 🙂

Zdroje:

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca júna!

2 odpovede na “Pestrec mariánsky podporí chudnutie. Ako na to?”

 1. Uzivam pestrec od Vas ale mam este zopar sackov neotvorenych. Uvadzate na obale minimal. trvanlivost . Aka je casova tolerancia uzitia neotvoreneho balenia od datumu co na nom uvadzate?
  Beata

  1. Dobrý deň pani Beata, či Pestrec po minimálnom dátume trvanlivosti možno konzumovať záleží najmä od toho, ako dlho je po tomto dátume a ako bol skladovaný. Náš produkt má v pôvodnom uzatvorenom obale minimálnu trvanlivosť cca 1 rok.

   Ak by bol po dátume minimálnej trvanlivosti iba pár dní, mohli by ste ho pokojne doužívať, ak je však po dátume minimálnej trvanlivosti niekoľko mesiacov, odporúčame Vám kúpiť si radšej nový. V takom prípade totiž nevieme zaručiť dostatočné množstvo účinnej látky silymarín.

   Každopádne toto je ťažké vyhodnotiť na diaľku.

   Kvalitný a zákazníkmi overený Pestrec môžete kúpiť v našom e-shope: https://www.vasbylinkar.sk/obchod/

   Prajem pekný deň,
   Zuzana, VasBylinkar.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *