7 unikátnych benefitov Pestreca mariánskeho pre vaše zdravie

7 unikátnych benefitov Pestreca mariánskeho pre vaše zdravie

Pestrec mariánsky je prírodný zázrak. Pozitívne vplýva na celý organizmus, vďaka svojej neuveriteľnej schopnosti detoxikovať pečeň. V dnešnom článku prinášame zhrnutie 7 najdôležitejších benefitov a tip, kde ho zoženiete.

Predstavme si div prírody

Silybum marianum (odborný názov) sa používa na detoxikáciu tela vďaka overeným antioxidačným a protizápalovým účinkom už viac ako 2000 rokov. Pochádza zo Stredomoria, ale darí sa mu aj v iných teplých oblastiach.

Pestrec v bodoch

 • 1-2 ročná rastlina, vysoká 60-150 cm
 • ideálne podmienky: september/ október, 25 °C, oblasť Stredomoria
 • účinná látka: silymarín – silný antioxidant
 • najvyššia koncentrácia: semená rastliny, šupka semien
 • plody obsahujú: 30 % jedlého oleja, 27 % bielkovín, tyramín, histamín, aminokyseliny, cukry, quercitín, vitamín E

Z ľudského organizmu dokáže vyplaviť toxíny, ktoré spôsobujú ochorenia ako: rakovina, vysoký cholesterol, cukrovka, poruchy žlčníka či obličiek, poškodenie kože, či neurodegeneratívne ochorenia. Pestrec bojuje proti voľným radikálom, rovnako účinne ako vitamín E alebo C, čím zvyšuje imunitu a spomaľuje oxidatívny stres.

Tip: Silymarín uchováva v tele glutatión – extrémne silný antioxidant, ktorý sa prirodzene nachádza v našom organizme.

Glutatión potláča oxidatívny stres, ktorý vedie k vyššie spomenutým ochoreniam.

Čo spôsobuje zníženie schopnosti pečene a hladiny glutatiónu v tele? Môžu za to najmä tieto faktory, ktoré na nás denne číhajú: nezdravé stravovanie, znečistenie, toxíny, lieky, stres, zranenia, starnutie, infekcie a radiácia. Pestrec mariánsky pomáha zvýšiť hladiny glutatiónu tým, že zlepšuje detoxikačné funkcie pečene.

7 jedinečných benefitov Pestreca mariánskeho

1. Detoxikácia a zdravie pečene

Pečeň, najväčší vnútorný orgán, je zodpovedná za vykonávanie nenahraditeľných detoxikačných funkcií. Každý deň musí čistiť krv, ktorá ňou prechádza, a tým podporuje skoro všetky systémy v tele:

 • detoxikuje telo
 • prispieva k produkcii hormónov
 • uvoľňuje glukózu a žlč

Pestrec podporuje pečeň budovaním nových pečeňových buniek a odstraňovaním toxínov. Efektívne odvracia účinky alkoholu, ale najmä škodlivín, ktoré denne prijímame v potrave, z ovzdušia, alebo cez pokožku a nie je žiaľ možné sa im vyhnúť. Rovnako tiež pesticídov prijímaných zo stravy či ťažkých kovov z vody a tým predchádza:

 • syndrómu stukovatenej pečene
 • devastácii tela z alkoholu (s následkom cirhózy)
 • žltačke
 • psoriáze
 • problémom pokožky a ekzémom

2. Ochrana pred rakovinou

Silymarín je spojený so znižovaním rizika rakoviny a celkovým nakopnutím imunitného systému. Bojuje proti poškodeniu DNA a rastu nádoru. Jeho antikarcinogénne účinky boli dokázané pri liečbe rakoviny prostaty, kože a prsníkov.

Tip: Pre najlepší výsledok je drvený Pestrec mariánsky odporúčané užívať ako ucelenú kúru bez prerušenia. Ako na to sa dozviete TU.

3. Hladina cholesterolu

Účinky Pestreca zastavujú zápal, ktorý je jednou z hlavných príčin srdcových chorôb. Znižuje hladinu cholesterolu a predchádza poškodeniu artérií v dôsledku oxidatívneho stresu.

4. Boj proti cukrovke

Pečeň je čiastočne zodpovedná za reguláciu hormónov, vrátane uvoľnenia inzulínu do obehu. Inzulín spravuje hladinu glukózy v krvi. Správna liečba cukrovky v kombinácii so silymarínom má veľmi pozitívne účinky.

5. Pomoc pri žlčových kameňoch

Pestrec Mariánsky uľahčuje očistu tela od metabolického odpadu. V dôsledku toho zlepšuje funkciu žlčníka, obličiek, sleziny a čriev, ktoré úzko spolupracujú s pečeňou. Táto kooperácia je natoľko silná, že jeho používanie pomáha predchádzať žlčovým a obličkovým kameňom.

6. Podpora zdravej pokožky

UV žiarenie spôsobuje oxidatívny stres, ktorý sa môže prejaviť rakovinou. Tento stres dokáže Pestrec spomaliť. Sú preukázané aj jeho kladné účinky u pacientov, ktorý podstúpili radiačnú liečbu. Aj bežnejšie problémy kože, ako napr. akné, súvisia s nesprávnou funkciou pečene, ktorú silymarín koriguje.

7. Účinky proti starnutiu

Všetky vyššie spomenuté účinky Pestreca vedú k spomaleniu procesu starnutia kože a orgánov. Jednoduchou cestou redukuje viditeľné znaky starnutia – tmavé škvrny, vrásky a prechádza ochoreniam s narastajúcim vekom.

Ako účinkuje najlepšie?

Najúčinnejšia je priama konzumácia drvených plodov – semien, ktoré môžete zakúpiť priamo v našom eshope:

 • pohodlná konzumácia
 • dokonalé vstrebávanie látok
 • „peeling“ črevných stien

Tip: Neodporúča sa Pestrec piť ako čaj. Pri vyššej teplote ako 40 °C sa účinnosť silymarínu vytráca.

Pohodlné užívanie

Drvený Pestrec mariánsky konzumujte priamo – 4x denne 1 čajovú lyžičku.

 • 45 min po poslednom jedle alebo pred ďalším jednom
 • dávkovanie upravte podľa potreby (napr. 2x denne 2 lyžičky)
 • zapite 150-200 ml vody
 • vynechajte alkohol a ťažko stráviteľné jedlá

Tip: Všetko o užívaní drveného plodu Pestreca mariánskeho sa dozviete TU.

Kúru opakujte viackrát ročne podľa potreby. Veríme, že Pestrec pomôže aj vám a so skúsenosťami sa s nami neváhajte podeliť. Môžete inšpirovať tých, ktorí ešte váhajú.

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca mája!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *