Pestrec mariánsky vás ochráni pred zákerným ochorením – cukrovkou

Diabetes mellitus – cukrovka je vo väčšine prípadov doživotné ochorenie, ktoré je dnes veľmi rozšírené. Príčinou je nedostatok inzulínu, ktorý zabezpečuje správne metabolizovanie glukózy (cukru) v tele a ľudia tak trpia hyperglykémiou – zvýšenou hladinou cukru v krvi. Spôsobuje ju aj nezdravý životný štýl. Ako vám Pestrec dokáže pomôcť?

Po vianočných sviatkoch sa mnoho z vás cíti nepríjemne. Ťažké a kalorické jedlá neprispievajú k dobrej životospráve, a bohužiaľ, sú pre organizmus nebezpečné. Pri nevybalancovaní inzulínu sa v tele ukladá viac tuku, čo spôsobuje nárast telesnej hmotnosti. Tento jav sprevádza aj únava a malátnosť. Zlý životný štýl môže byť jednou z príčin vzniku Diabetes mellitus.

Aké sú typy cukrovky?

Rozlišujeme jej 2 typy:

Cukrovka 1. typu

 • vrodená, prejavy už v detstve
 • nedostatočná tvorba inzulínu v pankrease
 • celoživotná liečba s podkožnou aplikáciou inzulínu

Cukrovka 2. typu

 • pacienti s nadváhou, obezitou a vo vyššom veku
 • nedostatočná reakcia tkanív na inzulín (telo je naň menej citlivé)
 • liečba najmä úbytkom váhy, dodržiavaním diéty, podávaním antidiabetík
 • dá sa jej predchádzať

Príznaky cukrovky

 • únava, malátnosť a nevýkonnosť
 • chudnutie
 • časté močenie
 • smäd
 • zrak

Ako proti cukrovke bojovať?

Ochorenie postihuje každý rok čoraz viac a viac ľudí, dokonca aj detí. Prevencia je preto veľmi dôležitá. Čo všetko vám pomôže predísť cukrovke?

 • aktívny pohyb
 • správna životospráva
 • menej sladkého

Pri diagnóze je nevyhnutná pravidelná a vyvážená strava, najlepšie viackrát denne po menších porciách.

Zloženie diabetickej stravy

 • 45 % sacharidov
 • 35 % tukov
 • 20 % bielkovín

Odporúčame konzumovať komplexné sacharidy, ktoré vo vašom tele nebudú spôsobovať výkyvy hladiny cukru – celozrnné pečivo, vlákninu, strukoviny a potraviny s nízky glykemickým indexom.

Nezabúdajte ani na príjem vitamínov: A, B, C, D, E a minerálov: horčík, zinok.

Diabetici a kardiovaskulárne ochorenia

Bohužiaľ, ľudia s cukrovkou sú oveľa náchylnejšie na kardiovaskulárne problémy, kvôli nedostatku koenzýmu Q10. Skúste zvýšiť jeho príjem konzumovaním sóje, rýb či zeleniny.

Normálna hladina cukru v krvi vďaka Pestrecu

Renomované zahraničné zdroje uvádzajú, že Pestrec mariánsky pomáha k zlepšeniu glykemickej kontroly u ľudí s diabetom typu 2 (bez ochorenia pečene). Okrem toho, že pôsobí ako antioxidant, prispieva k normálnemu tráveniu či detoxikácie pečene, prispieva aj k metabolizmu sacharidov, teda k vyrovnávaniu hladiny cukru v krvi.

Pestrec mariánsky a cukrovka

V jednom z našich článkov sme v krátkosti vysvetľovali fungovanie antioxidantov a voľných radikálov. Voľné radikály pri premnožení v tele napadajú aj zdravé bunky a prispievajú k oxidačnému stresu, ktorý je sprevádzaný poruchami a zánikom buniek.

Cukrovka je často spájaná s oxidatívnym stresom, pri ktorého znižovaní vám pomôže práve Pestrec svojimi antioxidačnými účinkami.

Dôkazom dobrého vplyvu drveného Pestreca mariánskeho na cukrovku je výskum z roku 2006 – Philotherapy Reasearch. Polovici skúmaných subjektov bola pravidelne podávaná dávka silymarínu (účinná látka Pestreca, zvýšený počet bioflavinoidov), ktorým klesla úroveň cholesterolu a znížila sa hladiny cukru v krvi.

Celý priebeh detoxikácie a regenerácie pečene Pestrecom mariánskym nájdete podrobnejšie popísaný TU.

Všetko o užívaní drveného plodu Pestreca mariánskeho sa dozviete TU.

Pestrec ako ochranca pečene

Pečeň hrá dôležitú úlohu pri vzniku obezity (samozrejme, je jedným z najdôležitejších orgánov v tele). Pestrec ju dokáže chrániť tým, že produkuje žlč, čím odbúrava tuky. Nadváha je jednou z možných príčin cukrovky, a preto je vplyv Pestreca na Diabetes veľmi dôležitý.

Dar prírody – Pestrec môže byť pri liečbe cukrovky účinnejší než niektoré lieky. Vašu pečeň pri tom ochráni a nepoškodzuje ju.

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca marca!

7 odpovedí na “Pestrec mariánsky vás ochráni pred zákerným ochorením – cukrovkou”

 1. Musím pridať aj svoju skúsenosť. Minulý rok som vybral celú trojmesačnú dávku. Schudol som 9 kíl, zmizla únava, tráviace ťažkosti a neskutočne sa mi zvýšila celková imunita. Odvtedy som nemal ani nádchu. V súčasnosti som začal ďalšiu kúru s drveným pestrecom.

 2. Pestrec mariánsky užívam aj ja a zároven užívam lieky na vysoký krvný tlak aj na srdcovú poruchu zatial som nezbadala nejaké zmeny k horšiemu. Môžem povedať že sa mi znížily hodnoty cukru aj dlhodobý cukor je nižší a schudla som moja lekárka je spokojná tak aj ja a pokračujem v užívaní.

 3. Ja mam s pestercom len tie najlepsie skusenosti,velmi pomaha pri cukrovke 2 typu az tak ze som po kontrole u diabetologa vysadil inzulin a samozrejme upravit stravu

 4. Pestrec mariánsky objednala som mužovi ako sa mu navýšil cukor.Drvený užíva tretí týžden a zdá sa že pečeni naozaj prospieva,lebo sa mu zastavujú tie výkyvy cukru.Asi budeme objednávať aj dalšie kúry a zaradíme si ho ako prevenciu aj deťom,už majú tiež svoje roky.

 5. Pozor na to, lebo ked je inzulin v tele nevybalancovany, tak rastie vaha, uklada sa viac tuk, zvysuje sa unava a malatnost. Treba to riesit takymito sposobmi na prirodnej baze ako je pestrec a upravit aj zivotospravu.

 6. Mal som vysoký cukor a kamarát mi odporučil, nech skúsim tento pestrec. Nemal som veľmi na výber, tak som u vás objednal kúru 5+1. Vďaka pestrecu mi cukor išiel pekne dolu. A ešte je to aj prírodná vec, nemusím sa pchať liekmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *