Ako užívať Pestrec mariánsky

príprava, užívanie a dávkovanie

Home Ako užívať Pestrec mariánsky
Vas Bylinkar - Pestrec mariánsky - plod pestreca

Aký Pestrec je najlepšie užívať?

Najúčinnejšia je priama konzumácia drvených semien-plodu pestreca. V tejto podobe sa jednak pohodlne konzumuje, je zabezpečené dokonalé vstrebávanie jeho účinných látok a zároveň zabezpečuje aj druhotný benefit, ktorým je “peeling” črevných stien, čím pomáha k prečisteniu tráviacej sústavy.

Najúčinnejšie je použitie nadrvených semien, ktoré neprišli pri drvení do kontaktu s kovom a pri drvení nebol pestrec vystavený teplotám vyšším ako 40 °C. Z tohoto dôvodu je drvenie pestreca proces, na ktorého priebeh mimoriadne dbáme a dlhšiu dobu sme ho zdokonaľovali. Vzhľadom na uvedené totiž nie je možné využitie tradičných mlynčekov, napr. mlynčekov na kávu, či obilniny. Pestrec v podobe ako ho ponúkame my, je pripravený s prihliadnutím na dodržanie uvedených podmienok a je teda zabezpečená jeho vysoká výsledná kvalita (daná obsahom účinnej látky silymarín) a blahodárny účinok na pečeň.

Jemne drvený plod Pestreca mariánskeho pomerne rýchlo oxiduje, čím sa účinná látka silymarín znehodnocuje. Je preto potrebné uchovávať ho v obale bez prístupu vzduchu. Práve z tohoto dôvodu je drvený plod Pestreca, ktorý ponúkame balený v šikovných vreckách, ktoré je možné opakovane vzduchotesne uzavrieť pomocou pásika “zip” vo vrchnej časti vrecka. Vaše vrecko s drveným Pestrecom tak môžete mať v prípade potreby stále pohodlne so sebou.

Viac o téme, prečo funguje lepšie drvený Pestrec ako olej, kvapky, tinktúry, granule, čaje, alebo prečo uprednostniť drvený ako prírodnú alternatívu k tabletkám, kapsuliam a iným priemyselne spracovaným výrobkom, sa dozviete v tomto článku.

Kúpiť Pestrec

Užívanie a dávkovanie Pestreca mariánskeho

Drvený Pestrec mariánsky konzumujte priamo, 4x denne 1 čajovú lyžičku (3-4 g), približne 45 minút po poslednom jedle a 45 minút pred ďalším jedlom. Pestrec tak nebude v žalúdku zmiešaný s ďalšou potravou a účinné látky (komplex flavolignanov – silymarín) sa takto môžu účinne vstrebať. Dávkovanie si môžete podľa potreby upraviť aj na 2x denne 2 čajové lyžičky.

Drvinu v ústach premiešajte so slinami (kvôli rýchlejšiemu stráveniu a distribúcii prospešných látok, sliny obsahujú tráviace enzýmy) a prehltnite. Pre uľahčenie prehĺtania priebežne zapíjajte dostatočným množstvom vody (cca 150-200 ml na čajovú lyžičku). Ak vám nevyhovuje premiešanie so slinami, pestrec môžete pokojne zapiť vodou.

Pre najlepší výsledok je drvený Pestrec mariánsky odporúčané užívať ako ucelenú kúru bez prerušenia. Všetko o kúre a jej priebehu sa dozviete TU.

Na začiatku kúry je veľmi vhodné dávku zdvojnásobiť, aby sme v pečeni spustili intenzívne regeneračné procesy. Počas prvých 10 dní sa teda užívajú 4x denne 2 čajové lyžičky (spolu 8 čajových lyžičiek denne). Po prvých 10 dňoch sa užíva 4x denne jedna čajová lyžička (spolu 4 čajové lyžičky denne).

Jedno XXL vrecko má až 275 g a vydrží cca 2 – 3 týždne. Na celú kúru budete potrebovať 6 XXL vreciek. Môžete využiť výhodné balenie na celú kúru 5+1 zdarma, alebo kúpiť postupne menšie balenia s množstevnými zľavami a poštovným zadarmo.

pestrec-mariansky-balicek-275g-ako-uzivat-jan

AKO PESTREC MARIÁNSKY (NE)UŽÍVAŤ

Hoci sa často stretávame s odporúčaním pripravovať pestrec ako čaj (alebo vývar), tento spôsob nepovažujeme za ideálny a neodporúčame ho. Pri teplotách nad 40°C sa totiž znehodnocuje Silymarín, najcennejšia látka, ktorú plod Pestreca mariánskeho obsahuje.

Na tému v akej forme Pestrec mariánsky užívať tak, aby boli jeho účinky najefektívnejšie sme pripravili článok
na našom blogu, ktorý nájdete TU.

Verte sile prírody

Na trhu sú dostupné aj rôzne priemyselne spracované produkty z Pestreca (tabletky, tinktúry), sme však presvedčení, že najúčinnejší je v takej forme, ako nám ho dáva príroda, teda plod bez ďalšieho spracovania, ktorý je drvený pre lepšie strávenie, vstrebávanie a využitie prospešných látok. A samozrejme bez prídavných a často zdraviu neprospešných syntetických látok.

A čo olej z Pestreca?

Z Pestreca sa výraba mechanickým lisovaním aj olej. Šupka plodu Pestreca je však príliš tvrdá na to, aby sa z nej mohli čo najúčinnejšie extrahovať prospešné látky (vrátane silymarínu). Olej je o ne z tohto dôvodu ochudobnený a jeho používaním na regeneráciu pečene sa o ne oberáte. Určite ho však odporúčame ako zdroj zdravých tukov, napr. pri príprave šalátov a iných pokrmov.

UPOZORNENIE

Pri užívaní Pestreca mariánskeho neodporúčame piť alkohol, mlieko a konzumovať ťažšie stráviteľné a dráždivé jedlá, minimálne do 60 minút po užití. Po užití väčších dávok Pestreca ako je odporúčané nehrozia žiadne zdravotné problémy (s výnimkou osôb, ktorým sa užívanie vyslovene neodporúča).

Pestrec mariánsky neodporúčame užívať deťom do 3 rokov, tehotným a kojacim ženám, rovnako ani ľuďom so závažnými ochoreniami srdca a s vysokým krvným tlakom. V prípade alergií (najmä na orechy, semená a pod.) sa o úžívaní poraďte so svojim lekárom.

Vzhľadom ku stavu konkrétneho organizmu, k pretrvávajúcim, alebo opakujúcim sa ochoreniam pečene, užívaniu veľkého množstva liekov,
je vhodné kúru Pestrecom zopakovať podľa individuálnych potrieb i viac krát do roka.

Skúsenosti zákazníkov s Pestrecom mariánskym

Bola som operovaná na žalúdočné vredy a po jeho užívaní sa mi upravilo aj trávenie a s tým súvisiace problémy s hemoroidmi. Nakoľko užívam veľa liekov a nemala som dobré pečeňové testy, tak po jeho užívaní ich mám v normále.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

150x150-srdiecko

Estera M.
Stará Ľubovňa

5.0
2016-06-28T12:00:32+00:00

Estera M.
Stará Ľubovňa

150x150-srdiecko
Bola som operovaná na žalúdočné vredy a po jeho užívaní sa mi upravilo aj trávenie a s tým súvisiace problémy s hemoroidmi. Nakoľko užívam veľa liekov a nemala som dobré pečeňové testy, tak po jeho užívaní ich mám v normále....
Ja som mal zvýšené ALT, aj všetky cholesteroly. Užívanie pestreca mi dost pomohlo ale treba upraviť aj stravu,  takže mastné jedlá zbohom a večeranie po ôsmej hodine večer taktiež... Užívať to ešte budem ďalej, aby som mal výsledky v norme, aj keď sa to dakedy nedá, keď vidíte nejakú tú pečenú kačku na oslave... 😀  Ale odporúčam určite tento drvený ostropestrec.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

150x150-srdiecko

Ľubomír S.
Trnava

5.0
2016-06-28T12:01:33+00:00

Ľubomír S.
Trnava

150x150-srdiecko
Ja som mal zvýšené ALT, aj všetky cholesteroly. Užívanie pestreca mi dost pomohlo ale treba upraviť aj stravu,  takže mastné jedlá zbohom a večeranie po ôsmej hodine večer taktiež… Užívať to ešte budem ďalej, aby som mal výsledky v norme, aj keď...
Dnes som bol na PLP a také dobré výsledky krvi som nemal už 20 rokov. Bola prekvapená aj lekárka, aj ja. Nemusím robiť reklamu na pestrec, ale mne pomohol. Nikdy, čo si pamätám, som nemal také dobré výsledky... A to ma už lekári posielali na vyšetrenia pečene, na gastro a čo ja viem, čo všetko ešte. Som šťastný. Výsledky sa dostavili. Ďakujem.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

150x150-srdiecko

Marián D.
Liptovský hrádok

5.0
2016-06-28T13:15:57+00:00

Marián D.
Liptovský hrádok

150x150-srdiecko
Dnes som bol na PLP a také dobré výsledky krvi som nemal už 20 rokov. Bola prekvapená aj lekárka, aj ja. Nemusím robiť reklamu na pestrec, ale mne pomohol. Nikdy, čo si pamätám, som nemal také dobré výsledky… A to...
No ja som si už druhý krat veru kúpila trojbalenie na vasbylinkar.sk a poviem vám, oproti tomu, ktorý som kupovala v "zdravom obchode", je to podstatný rozdiel v kvalite!!! A to viem, o čom hovorím! Tento je super super! Nedám naň dopustiť!!! Na prvom mieste je mi zdravie a keď viem, kde mi pomôžu, budem tam nakupovať... Nedám dopustiť na tento pestrec.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

150x150-srdiecko

Milada T.
Záriečie

5.0
2016-06-28T14:14:53+00:00

Milada T.
Záriečie

150x150-srdiecko
No ja som si už druhý krat veru kúpila trojbalenie na vasbylinkar.sk a poviem vám, oproti tomu, ktorý som kupovala v “zdravom obchode”, je to podstatný rozdiel v kvalite!!! A to viem, o čom hovorím! Tento je super super! Nedám naň...
Ja mam úžasnú skúsenosť, zmizlo mi úplne akné z tela... Užívam každý deň 4 lyžičky Pestreca a zapíjam pohárom vody... Odporúčam! :)

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

150x150-srdiecko

Dagmar I.
Košice

4.0
2016-06-28T14:22:26+00:00

Dagmar I.
Košice

150x150-srdiecko
Ja mam úžasnú skúsenosť, zmizlo mi úplne akné z tela… Užívam každý deň 4 lyžičky Pestreca a zapíjam pohárom vody… Odporúčam!  Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU
4.0
5
Zavrieť

VasBylinkar.sk si ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú zlepšovať jeho fungovanie. Využívaním našich služieb s ich ukladaním súhlasíte. Viac info.