Aký Pestrec je najlepšie užívať?

Najúčinnejšia je priama konzumácia drvených semien-plodu pestreca. V tejto podobe sa jednak pohodlne konzumuje, je zabezpečené dokonalé vstrebávanie jeho účinných látok a zároveň zabezpečuje aj druhotný benefit, ktorým je “peeling” črevných stien, čím pomáha k prečisteniu tráviacej sústavy [1].

Najúčinnejšie je použitie nadrvených semien, ktoré neprišli pri drvení do kontaktu s kovom a pri drvení nebol pestrec vystavený teplotám vyšším ako 40 °C. Z tohoto dôvodu je drvenie pestreca proces, na ktorého priebeh mimoriadne dbáme a dlhšiu dobu sme ho zdokonaľovali. Vzhľadom na uvedené totiž nie je možné využitie tradičných mlynčekov, napr. mlynčekov na kávu, či obilniny. Pestrec v podobe ako ho ponúkame my, je pripravený s prihliadnutím na dodržanie uvedených podmienok a je teda zabezpečená jeho vysoká výsledná kvalita (daná obsahom účinnej látky silymarín) a blahodárny účinok na pečeň [2, 3].

Jemne drvený plod Pestreca mariánskeho pomerne rýchlo oxiduje, čím sa účinná látka silymarín znehodnocuje [4, 5]. Je preto potrebné uchovávať ho v obale bez prístupu vzduchu. Práve z tohoto dôvodu je drvený plod Pestreca, ktorý ponúkame balený v šikovných vreckách, ktoré je možné opakovane vzduchotesne uzavrieť pomocou pásika „zip“ vo vrchnej časti vrecka. Vaše vrecko s drveným Pestrecom tak môžete mať v prípade potreby stále pohodlne so sebou.

Viac o téme, prečo funguje lepšie drvený Pestrec ako olej, kvapky, tinktúry, granule, čaje, alebo prečo uprednostniť drvený ako prírodnú alternatívu k tabletkám, kapsuliam a iným priemyselne spracovaným výrobkom, sa dozviete v tomto článku.

Kúpiť pestrec

Užívanie a dávkovanie Pestreca mariánskeho

Drvený Pestrec mariánsky konzumujte priamo, 4x denne 1 čajovú lyžičku (3-4 g), buď približne 45 minút pred jedlom, alebo 45 minút po jedle. Pestrec tak nebude v žalúdku zmiešaný s ďalšou potravou a účinné látky (komplex flavolignanov – silymarín) sa takto môžu účinne vstrebať. Dávkovanie si môžete podľa potreby upraviť aj na 2x denne 2 čajové lyžičky.

Drvinu zapite dostatočným množstvom vody. Užívanie Pestreca je jednoduché, nastavte si ho tak, ako to vyhovuje vášmu dennému režimu. Šikovná pomôcka: váš pocit hladu vám pripomenie, že je čas na lyžičku Pestreca (znamená to, že váš žalúdok je prázdny – a práve vtedy je ideálne užiť Pestrec).

Chutný tip: Náš Pestrec si môžete tiež zamiešať do džúsu, smoothie, jogurtu, alebo kyslomliečneho výrobku (kefír, acidofilné mlieko a pod.). Jogurt, džús alebo kefír sú ľahko stráviteľné a na efektivitu uvoľňovania účinnej látky z plodu Ostropestreca nemajú zásadný vplyv.

Ak počas dňa na Pestrec zabudnete, alebo ste ho z nejakého dôvodu užiť nemohli, nevadí. Užite ho vtedy, keď si naň spomeniete. Dôležité je užiť počas dňa 4 čajové lyžičky (kopcom). Musí sa však jednať len o kvalitný a overený drvený Pestrec.

Pre najlepší výsledok je drvený Pestrec mariánsky odporúčané užívať ako ucelenú kúru bez prerušenia. Všetko o kúre a jej priebehu sa dozviete TU.

Na začiatku kúry je veľmi vhodné dávku zdvojnásobiť, aby sme v pečeni spustili intenzívne regeneračné procesy. Počas prvých 10 dní sa teda užívajú 4x denne 2 čajové lyžičky (spolu 8 čajových lyžičiek denne).

Jedno XXL vrecko má až 270 g a vydrží cca 2 – 3 týždne. Na celú kúru budete potrebovať 6 XXL vreciek. Môžete využiť výhodné balenie na celú kúru 5+1 zdarma, 10+2 zdarma, 20+5 zdarma, alebo kúpiť postupne menšie balenia s množstevnými zľavami a poštovným zadarmo.

AKO PESTREC MARIÁNSKY (NE)UŽÍVAŤ

Hoci sa často stretávame s odporúčaním pripravovať pestrec ako čaj (alebo vývar), tento spôsob nepovažujeme za ideálny a neodporúčame ho. Pri teplotách nad 40°C sa totiž znehodnocuje Silymarín, najcennejšia látka, ktorú plod Pestreca mariánskeho obsahuje [6, 7] .

Na tému v akej forme Pestrec mariánsky užívať tak, aby boli jeho účinky najefektívnejšie sme pripravili článok na našom blogu, ktorý nájdete TU.

Verte sile prírody

Na trhu sú dostupné aj rôzne priemyselne spracované produkty z Pestreca (tabletky, prášky, granule, múky, tinktúry) [8] , sme však presvedčení, že najúčinnejší je v takej forme, ako nám ho dáva príroda, teda plod bez ďalšieho spracovania, ktorý je drvený pre lepšie strávenie, vstrebávanie a využitie prospešných látok. A samozrejme bez prídavných a často zdraviu neprospešných syntetických látok. Neodporúča sa tiež užívať mletý Pestrec a pozor dajte aj na podozrivo „výhodné“ ponuky. Užívanie takýchto produktov zostane bez efektu a dokonca môže spôsobiť aj problémy.

A čo olej z Pestreca?

Z Pestreca sa výraba mechanickým lisovaním aj olej. Šupka plodu Pestreca je však príliš tvrdá na to, aby sa z nej mohli čo najúčinnejšie extrahovať prospešné látky (vrátane silymarínu) [9]. Olej je o ne z tohto dôvodu ochudobnený a jeho používaním na regeneráciu pečene, či detoxikáciu organizmu sa o ne oberáte. Určite ho však odporúčame ako zdroj zdravých tukov, napr. pri príprave šalátov a iných pokrmov. V akej forme Pestrec užívať tak, aby nám čo najrýchlejšie pomohol od cirhózy, steatózy (stukovatenie), žltačky, či zažívacích problémov sa dozviete TU.

UPOZORNENIE

Pri užívaní Pestreca mariánskeho neodporúčame piť alkohol, mlieko a konzumovať ťažšie stráviteľné a dráždivé jedlá, minimálne do 60 minút po užití. Po užití väčších dávok Pestreca ako je odporúčané nehrozia žiadne zdravotné problémy (s výnimkou osôb, ktorým sa užívanie vyslovene neodporúča).

Pestrec mariánsky neodporúčame užívať deťom do 3 rokov, tehotným a kojacim ženám, rovnako ani ľuďom so závažnými ochoreniami srdca a s vysokým krvným tlakom. V prípade alergií (najmä na orechy, semená a pod.) sa o úžívaní poraďte so svojim lekárom.

Vzhľadom ku stavu konkrétneho organizmu, k pretrvávajúcim, alebo opakujúcim sa ochoreniam pečene [10], užívaniu veľkého množstva liekov, je vhodné kúru Pestrecom zopakovať podľa individuálnych potrieb i viac krát do roka.

Skúsenosti zákazníkov s Pestrecom mariánskym

Pestrec mariánsky – pomohol po operácií žalúdočných vredov

Bola som operovaná na žalúdočné vredy a po jeho užívaní sa mi upravilo aj trávenie a s tým súvisiace problémy s hemoroidmi. Nakoľko užívam veľa liekov a nemala som dobré pečeňové testy, tak po jeho užívaní ich mám v normále.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Estera M.
Stará Ľubovňa

Pestrec mariánsky – znížil ALT a cholesterol

Ja som mal zvýšené ALT, aj všetky cholesteroly. Užívanie pestreca mi dost pomohlo ale treba upraviť aj stravu,  takže mastné jedlá zbohom a večeranie po ôsmej hodine večer taktiež... Užívať to ešte budem ďalej, aby som mal výsledky v norme, aj keď sa to dakedy nedá, keď vidíte nejakú tú pečenú kačku na oslave... 😀  Ale odporúčam určite tento drvený ostropestrec.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Ľubomír S.
Trnava

Pestrec mariánsky – zlepšené výsledky

Dnes som bol na PLP a také dobré výsledky krvi som nemal už 20 rokov. Bola prekvapená aj lekárka, aj ja. Nemusím robiť reklamu na pestrec, ale mne pomohol. Nikdy, čo si pamätám, som nemal také dobré výsledky... A to ma už lekári posielali na vyšetrenia pečene, na gastro a čo ja viem, čo všetko ešte. Som šťastný. Výsledky sa dostavili. Ďakujem.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Marián D.
Liptovský hrádok

Kvalitný Pestrec mariánsky z vasbylinkar.sk

No ja som si už druhý krat veru kúpila trojbalenie na vasbylinkar.sk a poviem vám, oproti tomu, ktorý som kupovala v "zdravom obchode", je to podstatný rozdiel v kvalite!!! A to viem, o čom hovorím! Tento je super super! Nedám naň dopustiť!!! Na prvom mieste je mi zdravie a keď viem, kde mi pomôžu, budem tam nakupovať... Nedám dopustiť na tento pestrec.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Milada T.
Záriečie

Pestrec mariánsky – akné zmizlo

Ja mam úžasnú skúsenosť, zmizlo mi úplne akné z tela... Užívam každý deň 4 lyžičky Pestreca a zapíjam pohárom vody... Odporúčam! 🙂

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Dagmar I.
Košice

Získajte vrecká ZADARMO: drvený Pestrec vo výhodných baleniach s dopravou GRÁTIS

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca júna!