Čo je Pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky (lat. Silybum marianum), známy aj ako Strieborný bodliak, Strakáč, Biely tŕň, Ostrolist, Podstrel, Volčec, Kardus mariánsky, Ostropestřec mariánský, Kristova koruna je jednoročná až dvojročná rastlina dorastajúca do výšky 60 – 150cm. Svoj pôvod má v stredomorí a dozrieva najmä v druhej polovici septembra. Podporuje zdravie pečene a prispieva k jej detoxikačnej schopnosti a správnej funkcii. Za pozitívne účinky Pestreca mariánskeho [1, 2] sú zodpovedné flavolignany silybin, silydianin a silychristin (silycristin, silykristin), ktoré sa súhrnne nazývajú silymarin. Silymarín je pritom známy tiež ako silný antioxidant.

Najefektívnejšia je konzumácia drvených semien (plodu) Pestreca mariánskeho, pretože práve takto pripravené semená obsahujú najviac účnnej látky – flavolignanov [3]. Všetko o správnom užívaní – pokiaľ sa jedná o náš produkt, drvený Pestrec mariánsky, overený zákazníkmi – sa môžete dozvedieť TU.

Viac o téme, prečo funguje lepšie drvený Pestrec ako olej, kvapky, tinktúry, granule, čaje, alebo prečo uprednostniť drvený ako prírodnú alternatívu k tabletkám, kapsuliam a iným priemyselne spracovaným výrobkom, sa dozviete v tomto článku.

Kúpiť pestrec

Silymarín a iné prospešné látky

Silymarín sa tvorí v pestreci priebežne, no najmä v druhej polovici septembra až októbri, ideálne pri teplotách okolo 25 °C, čo je v našich zemepisných šírkach ťažko dosiahnuteľné. Pestrec v našich podmienkach neobsahuje také množstvo silymarínu [4] ako ten dopestovaný v oblasti stredomoria. Najväčšia koncentrácia silymarinu [5] je v semenách, v menšej koncentrácii sa nachádza v listoch a koreni. Plody (semená) okrem toho obsahujú asi 27% bielkovín a 30% jedlého oleja (kyselina linolová, olejová a nenasýtené mastné kyseliny), aminokyseliny, cukry, quercetín a vitamín E (500 až 800mg/kg).

PESTREC MARIÁNSKY – ZDRAVÁ PEČEŇ A ŽLČNÍK

Niektoré štúdie už potvrdili, že silymarín obsiahnutý v Pestreci mariánskom pôsobí proti voľným radikálom a má očistné účinky. Aj preto o ňom mnohí hovoria ako o „zázračnej bylinke“.

Miluje ho pečeň aj žlčník

Pestrec je veľmi silný antioxidant podporujúci ľudskú imunitu. Prispieva k detoxikačnému potenciálu pečene a podporuje správnu funkciu pečene a žlčníka. Okrem toho podporuje aj normálnu činnosť srdca a celého tráviaceho systému, prispieva k normálnej hladine cukru v krvi. Podporuje tiež prirodzenú obranyschopnosť – odolnosť – organizmu. Užívanie pestreca mariánskeho je veľmi bezpečné a prospešné. [6, 7, 8].

Vsaďte na kvalitný Pestrec

Pestrec mariánsky je obľúbený pre obsah komplexu látok nazývaných silymarín. Silymarín obsiahnutý v plodoch nielen prispieva k detoxikačnej schopnosti pečene (napr. pri dlhodobom užívaní liekov) [9, 10, 11]. Pestrec sa častokrát odporúča aj pri očiste, podporuje dobré trávenie a zažívanie, prispieva k normálnej činnosti pečene a je užitočný na udržanie fyziologických čistiacich funkcií.

Prečo užívať Pestrec mariánsky?

Nie je to rastlina iba na doplnkovú kúru (ako väčšina rastlinných prípravkov) pri liečbe pečene. Pozitívne účinky Pestreca preverili mnohé štúdie a nájdeme ho aj vo viacerých liekoch [12]. Vybrali sme niekoľko hlavných benefitov užívania Pestreca mariánskeho, o ktorých hovorí dostupná literatúra:

Silný antioxidant

Podporuje zdravie pečene

Harmonizuje trávenie

Bezpečné užívanie

Blahodárne účinky na pečeň

Obsahuje silymarín

Pozitívne účinky na žlčník

Pri dlhodobom užívaní liekov

Normálna hladina cukru v krvi

Podporuje dobré zažívanie

Posilňuje imunitu

Preverený štúdiami

Ideálny pri očiste

Správna funkcia pečene

Normálna činnosť srdca

Skúsenosti zákazníkov s Pestrecom mariánskym

Pestrec mariánsky – pomohol po operácií žalúdočných vredov

Bola som operovaná na žalúdočné vredy a po jeho užívaní sa mi upravilo aj trávenie a s tým súvisiace problémy s hemoroidmi. Nakoľko užívam veľa liekov a nemala som dobré pečeňové testy, tak po jeho užívaní ich mám v normále.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Estera M.
Stará Ľubovňa

Pestrec mariánsky – znížil ALT a cholesterol

Ja som mal zvýšené ALT, aj všetky cholesteroly. Užívanie pestreca mi dost pomohlo ale treba upraviť aj stravu,  takže mastné jedlá zbohom a večeranie po ôsmej hodine večer taktiež... Užívať to ešte budem ďalej, aby som mal výsledky v norme, aj keď sa to dakedy nedá, keď vidíte nejakú tú pečenú kačku na oslave... 😀  Ale odporúčam určite tento drvený ostropestrec.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Ľubomír S.
Trnava

Pestrec mariánsky – zlepšené výsledky

Dnes som bol na PLP a také dobré výsledky krvi som nemal už 20 rokov. Bola prekvapená aj lekárka, aj ja. Nemusím robiť reklamu na pestrec, ale mne pomohol. Nikdy, čo si pamätám, som nemal také dobré výsledky... A to ma už lekári posielali na vyšetrenia pečene, na gastro a čo ja viem, čo všetko ešte. Som šťastný. Výsledky sa dostavili. Ďakujem.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Marián D.
Liptovský hrádok

Kvalitný Pestrec mariánsky z vasbylinkar.sk

No ja som si už druhý krat veru kúpila trojbalenie na vasbylinkar.sk a poviem vám, oproti tomu, ktorý som kupovala v "zdravom obchode", je to podstatný rozdiel v kvalite!!! A to viem, o čom hovorím! Tento je super super! Nedám naň dopustiť!!! Na prvom mieste je mi zdravie a keď viem, kde mi pomôžu, budem tam nakupovať... Nedám dopustiť na tento pestrec.

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Milada T.
Záriečie

Pestrec mariánsky – akné zmizlo

Ja mam úžasnú skúsenosť, zmizlo mi úplne akné z tela... Užívam každý deň 4 lyžičky Pestreca a zapíjam pohárom vody... Odporúčam! 🙂

Prečítajte si viac skúseností ľudí s Pestrecom mariánskym TU

Dagmar I.
Košice

Získajte vrecká ZADARMO: drvený Pestrec vo výhodných baleniach s dopravou GRÁTIS

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca júna!