Telo potrebuje po Covide ozdraviť. Dôležité je zamerať sa na očistu pečene Pestrecom.

Svet zasiahla pandémia koronavírusu covid-19. Novým typom vírusu boli nakazené milióny ľudí na celom svete vrátane Slovenska. Od lekárov neustále počúvame o následkoch, ktoré si nakazení odnesú do ďalšieho života. Koronavírus nepostihuje len dýchací systém, ale môže postihnúť aj iné orgány vrátane srdca a pečene.

Nie je preto prekvapujúce, že rekonvalescencia po infekcii by mala byť dôležitou súčasťou života tých, ktorí sa nakazili covidom-19. Navyše pandémia sa ešte zďaleka neskončila – v niektorých častiach sveta počet nakazených stále nebezpečne stúpa a ďalšia vlna koronavírusu sa očakáva aj v Európe. Okrem toho sa začínajú presadzovať rôzne mutácie covidu. Preto je prevencia koronavírusu, ako aj jeho liečba a prekonávanie následkov infekcie stále aktuálnou témou.

Ako môžete pomôcť svojmu telu zotaviť sa z prekonanej infekcie a zároveň posilniť svoju imunitu, aby bola silnejšia v boji proti ďalším hrozbám?

Nejde iba o pľúca alebo Pečeň v ohrození

Hoci koronavírus napáda predovšetkým dýchací systém, môže postihnúť aj iné orgány. Najčastejšie sa hovorí o srdci a pečeni. Podľa štúdie uverejnenej v novembri 2020 v časopise Journal of Hepatology (1) sa poruchy funkcie pečene pozorovali u 14 % až 53 % pacientov s covidom-19, najmä u pacientov s ťažkým priebehom infekcie. U nás na Slovensku boli abnormálne pečeňové testy zaznamenané u 20 až 30 % pacientov s covidom (2).

Ochráňte svoju pečeň a ona ochráni vás

Okrem toho pečeň netrpí len vtedy, keď ju covid-19 napadne priamo, ale napríklad aj v dôsledku prebiehajúceho zápalu v tele spôsobeného koronavírusom (3). Môžu sa pridať aj zmeny vyvolané nedostatkom kyslíka alebo samotnou liečbou covidu (lieky, pripojenie na ventiláciu atď.). U pacientov môže vypuknúť aj základné ochorenie pečene (4).

Vedecké výskumy naznačujú, že pri liečbe pacientov s novým koronavírusom by sa mala venovať pozornosť možným poruchám funkcie pečene aj po ich vyliečení (5). Je však dôležité si uvedomiť, že pečeň nebolí a jasné príznaky toho, že nefunguje tak, ako by mala, sa často objavia až vtedy, keď sa choroba rozvinie. Preto je potrebné všímať si aj menej zjavné príznaky, ako napríklad:

  • neobvyklá, pretrvávajúca únava,
  • problémy so spánkom,
  • nevysvetliteľné zvýšenie alebo zníženie telesnej hmotnosti,
  • náladovosť,
  • zhoršená pleť,
  • problémy s plodnosťou.

Koronavírus nie je jediným nebezpečenstvom

Nemožno zabúdať, že naša pečeň často trpí aj bez koronavírusovej infekcie. Väčšina z nás ju totiž denne zaťažuje svojím nezdravým životným štýlom. Škodíme jej stravou, nedostatkom pohybu, alkoholom, fajčením, liekmi, nekvalitnou kozmetikou atď. Keďže riziko nákazy covidom-19 je stále aktuálne (najmä pre neočkované osoby), treba mať na pamäti pečeň.

Okrem toho, aj bez nebezpečenstva, ktoré predstavuje koronavírus, je poškodenie pečene veľmi vážnym ochorením, ktoré by sa nemalo podceňovať. Bez pečene sa nedá žiť – filtruje krv, zabezpečuje prirodzenú detoxikáciu, ktorá zbavuje telo toxínov, a podieľa sa na mnohých životne dôležitých procesoch v tele.

Na stav svojej pečene by sa mali zamerať predovšetkým ľudia, ktorí:

  • sú neustále unavení bez zjavného dôvodu,
  • sú vystavení každodennému stresu,
  • majú sedavé zamestnanie,
  • pracujú na smeny,
  • majú zvýšenú hladinu cholesterolu,
  • lekár im potvrdil stukovatenie pečene (steatózu),
  • pracujú s chemickými a toxickými látkami,
  • bojujú s tráviacimi problémami,
  • fajčia a pravidelne požívajú alkohol,
  • sa stravujú nezdravo,
  • majú cukrovku,
  • trpia obezitou,
  • majú slabú imunitu – sú často chorí,
  • dlhodobo užívajú lieky.

Ako pomôcť telu po covide

Ľudia, ktorí sa nakazili koronavírusom, majú veľmi často zdravotné problémy aj po tom, ako sa vírusu zbavili. Zo štúdie uverejnenej v časopise Lancet vyplýva, že 76 % pacientov, ktorí boli hospitalizovaní pre túto infekciu, malo príznaky ešte 6 mesiacov po vyliečení (6). Tento stav sa nazýva postcovidový syndróm a jeho príznaky zahŕňajú celkovú slabosť, silnú únavu, dýchavičnosť, bolesti svalov a kĺbov, zmeny nálady, kožné prejavy, vypadávanie vlasov, problémy so spánkom atď. Mimochodom, niektoré z týchto príznakov môžu byť spoločné aj pre viaceré ochorenia pečene.

Ako teda pomôcť telu po prekonanej covidovej infekcii?

  • Nepodceňujte odpočinok a najmä spánok. Naozaj si doprajte odporúčaných 7 až 8 hodín spánku, aby vaše telo malo dostatok času na obnovu buniek a odbúranie stresu z celého dňa.
  • Zamerajte sa na vyváženú a zdravú stravu bohatú na vitamíny a minerály. Do jedálnička zaraďte viac zeleniny, ovocia, orechov a semienok, zdravých tukov… Na druhej strane sa vyhýbajte vyprážaným jedlám, živočíšnym tukom, sladkostiam, polotovarom, potravinám s farbivami a chemickými konzervantmi.
  • Doprajte si pravidelný pobyt na čerstvom vzduchu. Nezabudnite, že vitamín D, ktorý sa tvorí na slnku, zohráva dôležitú úlohu pri posilňovaní imunitného systému a je silným spojencom v boji proti mnohým vírusovým ochoreniam.
  • Nebráňte sa zdravému pohybu. Aj pravidelné prechádzky v prírode vám dodajú energiu.
  • Doprajte svojmu telu zdravý detox, aby ste ho zbavili toxínov a posilnili imunitný systém. Zamerajte sa na pečeň, ktorá úzko súvisí s imunitou, a ak nie je v kondícii, znižuje sa odolnosť organizmu voči rôznym vírusom a baktériám. Ako na to?

Stavte po covide na overený Pestrec

Máme dobrú správu pre všetkých, ktorí prekonali infekciu koronavírusom a stále pociťujú jej následky, alebo ktorí chcú svoj organizmus rýchlo dať do poriadku. Ideálnym riešením na detoxikáciu organizmu a pomoc nielen pečeni je kúra s bylinkou Pestrec mariánsky.

Pestrec mariánsky obsahuje skupinu veľmi silných antioxidantov (silymarín), ktoré podporujú imunitný systém. Okrem toho čistia pečeň, regenerujú pečeňové bunky, podporujú tvorbu žlče a majú pozitívny vplyv na hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Rovnako majú pozitívny vplyv aj na srdce a tráviaci systém.

Účinky Ostropestrecovej kúry, ktorá trvá 12 týždňov, pocítite už za niekoľko dní. Budete ľahšie zaspávať, nebudete neustále bojovať s únavou, zlepší sa vám trávenie a zaznamenáte zmeny k lepšiemu v stave vašej pokožky. Príjemným „vedľajším účinkom“ je, že priaznivé účinky, ktoré sú viditeľné navonok, si často všimne aj vaše okolie. Dokonca ešte predtým, ako vy. Môžete si sami prečítať o skúsenostiach tých, ktorí vyskúšali Pestrecovú kúru na vlastnej koži (alebo skôr na vlastnej pečeni).

Ako je to s očkovaním

Očkovanie zohráva dôležitú úlohu v boji proti pandémií. Ako je to však s užívaním Pestreca mariánskeho a očkovaním? Ak už poznáte dátum očkovania, začnite kúru Ostropestrecom mariánskym niekoľko dní po podaní vakcíny.

Ak váš termín spadá do priebehu liečby, prerušte kúru v deň, kedy vakcínu dostanete, a s pokračovaním v užívaní počkajte ešte nasledujúce dva dni po očkovaní. Ak nezaznamenáte žiadne vedľajšie účinky očkovania a cítite sa dobre, môžete bez obáv pokračovať v kúre.

Za 12 týždňov opäť fit vďaka Ostropestrecu – musí však byť naozaj kvalitný!

Pestrec mariánsky je stáročia starý (a moderným výskumom potvrdený) spôsob regenerácie pečene a posilnenia imunitného systému úplne prirodzenou cestou. Je však potrebné vedieť, ako a v akej forme ho užívať. Vždy si vyberajte len taký Ostropestrec, ktorého kvalitou a pôvodom si môžete byť istí.

Dôležité je tiež vybrať si správnu formu Pestreca – napriek tomu, že sa môžete stretnúť s olejmi, čajmi alebo tabletami z tejto byliny, stávkou na istotu je drvený plod, ktorý obsahuje najvyššie množstvo antioxidantov v najčistejšej forme. Je teda najúčinnejším prostriedkom na detoxikáciu pečene a organizmu. Ideálne je, ak sa drvený Ostropestrec predáva v uzatvárateľných obaloch – tým sa zabráni oxidácii plodov a zníženiu ich účinnosti.

Dávajte si pozor na podozrivo lacné produkty alebo nereálne sľuby, ako napríklad „očista pečene len za 10 dní“. Aby ste naplno pocítili účinky Ostropestreca mariánskeho a aby vaše telo skutočne naplno využilo túto zázračnú bylinu, je potrebné užívať drvený plod počas 12 týždňov. O tom, ako 12-týždňová kúra funguje a aké zmeny na svojom tele a zdraví počas nej zaznamenáte, si môžete prečítať TU.

Nezabudnite na prevenciu – s pomocou prírody

Ako už bolo napísané vyššie – regenerácia pečene a posilnenie imunitného systému sú dôležité nielen pre tých, ktorí prekonali covidovú infekciu, ale aj pre všetkých, ktorí chcú posilniť svoju imunitu a užiť si nadchádzajúcu dovolenku a čas letných radovánok (ale aj zvyšok roka) v dobrom zdraví.

Po stresujúcich časoch, ktoré so sebou pandémia priniesla, si naše telá a mysle zaslúžia poriadny oddych. Pestrec mariánsky je skvelý spôsob, ako to dosiahnuť a dopriať si to najlepšie, čo matka príroda ponúka. Ideálnym spôsobom je zaradiť ho do svojho jedálnička natrvalo a užívať ho pravidelne a nepretržite (ako kúru), aj v rámci prevencie.

Zdroje:

  1. Jothimani D, Venugopal R, Abedin MF, Kaliamoorthy I, Rela M. COVID-19 and the liver. J Hepatol. 2020 Nov;73(5):1231-1240. doi: 10.1016/j.jhep.2020.06.006. Epub 2020 Jun 15. PMID: 32553666; PMCID: PMC7295524. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32553666/
  2. https://korona.gov.sk/wp-content/uploads/2020/04/mu-pre-gastroenterologiu-gastroenterolgicke-ambulancie.pdf
  3. Bloom PP, Meyerowitz EA, Reinus Z, Daidone M, Gustafson J, Kim AY, Schaefer E, Chung RT. Liver Biochemistries in Hospitalized Patients With COVID-19. Hepatology. 2021 Mar;73(3):890-900. doi: 10.1002/hep.31326. Epub 2020 Nov 4. PMID: 32415860. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32415860/
  4. Nardo AD, Schneeweiss-Gleixner M, Bakail M, Dixon ED, Lax SF, Trauner M. Pathophysiological mechanisms of liver injury in COVID-19. Liver Int. 2021 Jan;41(1):20-32. doi: 10.1111/liv.14730. Epub 2020 Nov 29. PMID: 33190346; PMCID: PMC7753756. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33190346/
  5. Specific ACE2 Expression in Cholangiocytes May Cause Liver Damage After 2019-nCoV Infection Xiaoqiang Chai, Longfei Hu, Yan Zhang, Weiyu Han, Zhou Lu, Aiwu Ke, Jian Zhou, Guoming Shi, Nan Fang, Jia Fan, Jiabin Cai, Jue Fan, Fei Lan bioRxiv 2020.02.03.931766; doi: https://doi.org/10.1101/2020.02.03.931766 https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.02.03.931766v1
  6. Chaolin Huang, Lixue Huang, Yeming Wang, et al. 6-month consequences of COVID-19 in patients discharged from hospital: a cohort study https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)32656-8/fulltext

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca apríla!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *