Užívanie pestreca: Jednoduché tipy, vďaka ktorým to zvládne každý

Užívanie pestreca: Jednoduché tipy, vďaka ktorým to zvládne každý

Premýšľate o tom, že by vaša pečeň ocenila kúru z ostropestreca mariánskeho, ale nie ste si istí, ako túto zázračnú bylinku užívať? Potom pre vás máme dobrú správu – nejedná sa o nič zložité a zvládne to ozaj každý. Pri čítaní nasledujúcich riadkov sa o tom určite presvedčíte sami!

Aké najčastejšie otázky sa o užívaní pestreca mariánskeho objavujú?

1. Ktorú formu ostropestreca užívať?

Možno ste sa pri svojom rozhodovaní zarazili už v prvom kroku, a to pri samotnom výbere pestreca, respektíve jeho formy. Internet vám ponúkol tabletky, čaj, drvené plody, ostropestrecový olej, kvapky, tinktúry, granule… Ako sa v tom všetkom vyznať?

Je to jednoduché – aby vaše telo získalo z pestreca maximum, mali by ste zvoliť formu obsahujúcu najvyšší podiel účinných látok, teda silymarínu. A takou formou je drvený plod. Nie je totiž nijako priemyslovo upravovaný, neobsahuje žiadne pridané látky a antioxidanty v ňom neboli poškodené vysokými teplotami pri spracovaní.

Iba si vždy dajte pozor, aby ste drvený ostropestrec nakupovali u prevereného výrobcu, ktorý ponúka skutočne kvalitný výrobok, ideálne v opakovane uzatvárateľnom balení, aby nedochádzalo k degradácií kvality semien.

2. Koľkokrát denne a aké množstvo užívať?

Užívanie pestreca je jednoduché – proste si 4krát denne doprajete jednu čajovú lyžičku drvených plodov, ktorú zapijete pohárom vody, a to buď aspoň 45 minút pred jedlom, nebo 45 minút po ňom. To preto, aby sa bylinka nemiešala v žalúdku s ostatnou potravou a neznížil sa jej účinok.

Samozrejme to ale neznamená, že musíte nastaviť budík a na minútku presne podriadiť svoj deň ostropestrecu. Jednoducho ho užívajte tak, aby to vyhovovalo predovšetkým vám. Skvelým tipom je počúvať svoje telo a lyžičku pestreca si dopriať, keď pocítite hlad. To totiž znamená, že máte prázdny žalúdok a je ideálny čas na „zdravú desiatu“.

Tip: Nevyhovuje vám užívanie 4krát denne? Potom jednoducho dennú dávku ostropestreca rozdeľte na dve časti. Budete tak užívať 2krát denne 2 lyžičky drvených semien pestreca. Je to skrátka iba na vás!

 • Čo keď zabudnete? Občas sa stane, že človek proste nemôže ostropestrec užiť tak, ako si predsavzal, alebo jednoducho zabudne. Nevadí! Jednoducho si ho vezmite, keď budete môcť. Dôležité je dodať telu za deň 4 lyžičky drvenej bylinky.

3. Akú má drvený Pestrec chuť?

Drvené ostropestrecové plody sú chuťovo neutrálne, takže sa najskôr nestane, že by vám nechutili. Ale to neznamená, že si ich užívanie nemôžete spestriť!

Potrebnú dávku pestreca si môžete zamiešať napríklad do džúsu alebo ho zvoliť ako prísadu do obľúbeného smoothie. Skvelým tipom je tiež primiešať drvené plody do jogurtu alebo kefíru. Vzhľadom k tomu, že sú kyslomliečne výrobky veľmi ľahko stráviteľné, nemusíte sa báť zníženia účinnosti bylinky.

4. Ako dlho trvá pestrecová kúra?

Ako dlho vlastne ostropestrec mariánsky, respektíve jeho drvené plody, užívať? Za ideálnu sa považuje neprerušená 12týždňová kúra, behom ktorej budú môcť antioxidanty z tejto bylinky „rozprúdiť“ všetky ozdravné detoxikačné procesy vo vašom tele. Mimochodom, už po 2 týždňoch na sebe pocítite prvé zmeny k lepšiemu. Čo všetko môžete počas kúry čakať, sa dočítate TU.

Tip: Na začiatku 12týždňovej kúry sa pre zvýšenie účinnosti silymarínu v našom organizme oplatí užívať dvojnásobnú dávku pestreca. Prvých 10 dní tak namiesto 4 lyžičiek konzumujte 8 lyžičiek denne (teda 4krát denne 2 lyžičky).

5. Musím kvôli ostropestrecu upraviť životný štýl?

Už samo užívanie pestreca mariánskeho je skvelým prvým krokom ku zlepšeniu životného štýlu. A takáto zmena prospeje väčšine z nás. Úpravou životosprávy tak účinok semien ešte podporíte.

V priebehu ostropestrecovej kúry teda voľte skôr ľahšie pokrmy, do jedálničku zaraďte potraviny vhodné pre regeneráciu pečene, choďte na prechádzky… Skrátka vyskúšajte jednoduchú detoxikáciu, ktorá vás nebude nijak obmedzovať, ale pre vaše telo bude znamenať veľkú zmenu k lepšiemu.

 • Hoci pestrec nevyžaduje žiadne zásadnejšie diétne obmedzenia, neodporúča sa pri ňom pitie alkoholu či mlieka a konzumácia ťažkých a dráždivých jedál aspoň 60 minút po dávke drvených semien. Vyhnúť by sa mu mali tehotné alebo dojčiace ženy, nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Ako u všetkých byliniek platí, že ľudia s vážnejšími ochoreniami (napr. srdce a pod. či alergici) by mali užívanie ostropestreca konzultovať s lekárom.

Inak sa ale nemusíte užívaniu pestreca mariánskeho nijako brániť. Práve naopak! Je to jednoduché a účinky na ľudské telo sú overené storočiami aj vedcami. Tak dobrú chuť!

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca júna!

2 odpovede na “Užívanie pestreca: Jednoduché tipy, vďaka ktorým to zvládne každý”

 1. Počul som že pestré zvyšuje krvný tlak …mám zavedené dva stenty v cievach srdca a užívam liek na zníženie tlaku….ale rád by som pestré užíval kvôli zdravej pečeni lebo užívam ešte aj liek 80mg na zníženie cholesterolu …ďakujem za odpoveď….Stano

  1. Dobrý deň, na to, že s Pestrecom je potrebné postupovať opatrne u ľudí s vysokým krvným tlakom, upozorňujeme aj na našich stránkach, napríklad tu: http://www.vasbylinkar.sk/ako-uzivat-pestrec-mariansky/, v častých otázkach o Pestreci: https://www.vasbylinkar.sk/caste-otazky-o-pestreci/ a upozornenie je priamo v eshope pri produkte.

   Máme však aj zákazníkov, ktorí majú zvýšený tlak a Pestrec napriek tomu opatrne, v malých dávkach a postupne užívajú, pričom si sledujú, ako na to ich telo reaguje. Následne prejdú postupne na plnú dávku (začína sa jednou malou čajovou lyžičkou večer, každých 10 dní pridáme ďalšiu lyžičku, až sa dostaneme na plnú dávku 4x denne jedna malá čajová lyžička).

   Na druhej strane nám viacerí zákazníci oznámili, že konkrétne Pestrec im tlak nedvíha a máme aj zákazníkov, ktorým Pestrec tlak dokonca znížil (postupne, keďže sa odstránila príčina vysokého tlaku aj vplyvom užívania Pestreca).

   Odporúčame poradiť sa aj s lekárom. Máme aj zákazníkov, ktorým po porade lekár upravil dávkovanie liekov na tlak počas kúry a Pestrec mohli užívať bez problémov. Je to individuálne a je potrebné byť opatrný.

   Prajem pekný deň 🙂
   Zuzana, VasBylinkar.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *