Nadmerné potenie a návaly tepla? Zamerajte sa aj na pečeň

Nadmerné potenie a návaly tepla? Zamerajte sa aj na pečeň

Potenie je prirodzenou reakciou nášho tela, vďaka ktorej sa ochladzuje a nehrozí nám prehriatie. Lenže čo ak sa človek potí, aj keď k tomu nie je zjavný dôvod?

Hoci veľa ľudí verí, že potom sa z tela vylučujú škodlivé toxíny, v skutočnosti sa prostredníctvom potných žliaz dostane z tela len zanedbateľné množstvo škodlivín. Pot je tvorený z 99% vodou, zvyšok predstavujú z väčšej časti rôzne minerály. Odbúravanie toxínov má v našom tele na starosti predovšetkým pečeň (spoločne s obličkami). Avšak aj tá s potením súvisí. Ako?

Pečeni dáva väčšina z nás zabrať

Vzhľadom k nášmu nie príliš zdravému životnému štýlu má pečeň väčšiny z nás veľa práce, aby náš organizmus udržala vo forme. Ruku na srdce – naozaj sa stravujete podľa všetkých zásad zdravej výživy a máte pravidelný pohyb? Niet divu, že záťaž na pečeň je naozaj veľká a u mnohých z nás tento dôležitý orgán skončí zanesený najrôznejšími škodlivinami, alebo dôjde dokonca k stukovateniu pečene – prečítať si o tom môžete TU.

Aké sú príznaky, že s vašou pečeňou nie je všetko “s kostolným poriadkom”?

  • nevysvetliteľná a nekonečná únava
  • ťažkosti s pleťou
  • oslabená imunita a zhoršenie alergických prejavov
  • problémy so zažívaním
  • nadmerné potenie a návaly tepla

Áno, aj posledný menovaný bod čítate správne. Nadmerné potenie môže byť tiež jedným z príznakov, že vaša pečeň volá o pomoc.

Ako môže potenie súvisieť s pečeňou?

Ak sa vám často stáva, že vás zrazu z ničoho nič obleje nával tepla a kúpete sa v pote bez toho, aby ste sa práve venovali nejakej fyzicky namáhavej činnosti alebo za oknami pálilo slnko, zbystrite pozornosť. Hoci predovšetkým u žien môže byť potenie a návaly spojené s hormonálnymi výkyvmi v dôsledku menštruačného cyklu alebo menopauzy, veľmi často za týmito ťažkosťami stojí práve pečeň.

Nadmerne zaťažovaná pečeň totiž prestáva fungovať tak dobre, ako by mala, a navyše sa začne zahrievať. Toto teplo sa potom prenáša do celého tela (nezabudnite, že pečeň je väčší orgán, než si zrejme myslíte, takže má silu „prehriať“ veľkú časť vášho organizmu). Telo potom zareaguje tak, ako má – v snahe zabrániť prehriatiu spustí „obrannú reakciu“ v podobe potenia.

Pomoc po ruke

Spoznali ste sa v riadkoch vyššie a hovoríte si, že za vašimi problémami s potením a návalmi zrejme naozaj stojí unavená a zanesená pečeň? Nemusíte prepadať panike! Pomerne jednoduché riešenie ponúka matka príroda v podobe bylinky s názvom pestrec mariánsky.

Pestrec obsahuje veľmi silnú skupinu antioxidantov (súhrnný názov Silymarín), ktorá dokáže regenerovať pečeňové bunky a podporuje funkciu tohto strategického orgánu. Hoci ho nájdete v mnohých formách (čaj, tinktúra, olej …), z hľadiska účinnosti sa bezkonkurenčne najviac osvedčil drvený plod pestreca. Počas 12-týždňovej očistnej kúry, ktorú môžete pre maximalizovanie účinku podporiť zdravou stravou a dostatkom pohybu, sa vaša pečeň dostane opäť do formy. A to znamená nielen prevenciu mnohých závažných ochorení, ale aj koniec ťažkostiam, ako je únava alebo práve nadmerné potenie. Aj keď sa totiž môže na prvý pohľad zdať, že sa jedná len o „nedôležitú maličkosť“, návaly tepla a bezdôvodné potenie dokážu poriadne skomplikovať život!

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca apríla!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *