Chcete začať s detoxikáciou, ale stále váhate? Účinky detoxikácie vás presvedčia o jej benefitoch.

Zmena, ktorú chcete! Pomôžu vám k nej tieto účinky detoxikácie

Detoxikáciu mnohí z nás vítajú s nadšením ako veľkého pomocníka, aby sa cítili vo svojom tele dobre, iní majú zasa ešte stále hlavu plnú otáznikov a netušia, čo ich čaká a či to vôbec zvládnu. Isté ale je, že detoxikácii (1) sa ľudstvo venuje už od nepamäti a o jej účinnosti sa popísalo už mnoho kníh. Zároveň sa ale popísalo veľa aj o nežiaducich detoxikačných prejavoch, ktoré môžu byť odstrašujúce. Chápeme to. Názory sa rôznia, informácií je veľa a nie vždy je ľahké sa zorientovať. Skúsme si to trochu viac priblížiť.

Začíname s detoxikáciou

Pokiaľ s detoxikáciou začínate, môžete to pre vás byť nové, chvíľu napríklad aj nekomfortné, ale nie je nutné robiť z detoxikácie strašiaka a vzdávať sa ešte skôr, než si to sami vyskúšate. Zapamätajte si: Detoxikácia je hlavne cestou harmónie a návratu k zdravému a plne funkčnému organizmu. A to si prajeme všetci. Určite sa dobre staráte o svojich blízkych, v práci podávate tie najlepšie výkony, starostlivo upratujete svoje byty a domy, umývate podlahy či okná, ale koľko času vám zostáva na starostlivosť o svoje telo? Iste, možno namietnete, že športujete a zdravo jete. Toxíny (2) ale do tela prijímame rôznymi cestami, a pretože sú samé o sebe veľmi inteligentné, vedia sa v tele zahniezdiť, udomácniť sa a dávajú o svojej prítomnosti občas nepríjemne vedieť. Sem tam bolesťami kĺbov, inokedy zase ekzémom alebo vyrážkami, oslabenou imunitou, zadržiavaním vody v tele a u žien tak nepríjemnou celulitídou, ktorá vie pekne potrápiť.

Vyrážky a ekzém sú jedným z prejavov nežiadúcich toxínov v tele

Detoxikácia ale nie je záležitosťou jedného víkendu, takže ak sa rozhodnete, že chcete telu naozaj nejako prospieť, je dobré detoxikovať cielene a komplexne. Teda nie len jeden orgán, ale celý náš organizmus. Nie len jeden deň, ale niekoľko týždňov. Každý týždeň detoxikačnej kúry totiž prináša niečo iné.

Môžete si to pre zjednodušenie predstaviť ako dlho neupratanú skriňu alebo byt po maľovaní. Všetko je rozhádzané na rôznych miestach, každú vec musíte jednu po druhej očistiť, umyť, vyvetrať a znova uložiť poskladanú na svoje miesto. A podobne je to aj s detoxikáciou. Najskôr rozvírime pomyselný prach a telo na to začne reagovať. Potom urobíme prievan a vymetieme všetky pavučiny a potom použijeme čistiace prostriedky. Nakoniec je všetko upratané a my sa cítime sviežo a máme príjemný pocit z dobre vykonanej práce.

Náš tip: Zabavte sa s našim kvízom a zistite, ako dobre poznáte pestrec mariánsky.

12-týždňová detoxikačná kúra s pestrecom mariánskym

Chvíľu to potrvá, kým sa dostavia tie správne pozitívne účinky, niekedy až eufórie, ale ten pocit potom stojí za to. Pri detoxikačnej kúre s pestrecom mariánskym vás bude čakať 12 týždňov a každý týždeň môžete sledovať nové vnemy a zmeny. Áno, v prvých dňoch sa naozaj môžu dostaviť bolesti hlavy, únava, bolesť kĺbov, môžete pociťovať aj psychickú nepohodu, podráždenosť (odchádzajú totiž toxíny) ​​a ak ste mali nejaké kožné problémy alebo trpíte na respiračné choroby, môže sa dostaviť nádcha, kašeľ, zvýšená teplota a ekzémy sa môžu dočasne zhoršiť.

V ďalších týždňoch už sa ale budete cítiť ľahší a môžete zaznamenať aj prvé úbytky na váhe (príjemné, však?). Upravuje sa trávenie, mizne podráždenosť a psychicky sa začnete cítiť lepšie. Postupom času zistíte, že sa vám lepšie dýcha, zlepšil sa vám čuch, zrak aj sluch. Vaša pleť bude vyzerať mladšie, pretože vaše bunky sa obnovia a zregenerujú. (3) A keď vydržíte až do konca, budete mať pocit, že ste sa znovu narodili. Možno sa vám zmenia aj chute a na sladkosti, vyprážané alebo inak nezdravé potraviny ani nepomyslíte.

Detoxom organizmu späť ku zdravému a vitálnemu telu

Dobrou správou ale je, že všetky nepríjemné detoxikačné prejavy sú dočasné a veľmi rýchlo odznejú. Vám zostane „len“ dobrý pocit a lepšia imunita. Niekomu sa môže po celkovej 12 týždňovej kúre zlepšiť psychický stav, iný pocíti úľavu hlavne na fyzickej úrovni. Niekomu sa lepšie dýcha, iný sa cíti ľahký ako pierko. Detoxikácia prináša tiež obrovský príval energie, takže jediné, čoho by ste sa naozaj mohli báť je, že vám vaše okolie nebude stačiť s dychom a začne sa vás pýtať, či ste náhodou neboli na plastike, u nutričného špecialistu alebo neobjavili liek proti starnutiu, že vyzeráte tak skvelo. Vaša pleť bude žiariť a určite sa budete na svet viac usmievať.

Tip na článok: Neprehliadnite prvý zo série článkov o detoxikácii pečene pomocou pestrecu mariánskeho.

Použité zdroje:

(1) MDPI: Toxins – https://www.mdpi.com/journal/toxins

(2) Medical Dictionary – https://medical-dictionary.thefreedictionary.com/detoxification

(3) Help for health – https://helpforhealthnova.com/10-important-benefits-of-detoxing-your-body/

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca apríla!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *