Silnú imunitu potrebujeme viac ako kedykoľvek predtým, zverte ju zázračnému bodliaku - Ostropestrec drvený

Silnú imunitu potrebujeme viac ako kedykoľvek predtým. Zverte ju zázračnému bodliaku!

Hoci na sklonku jari nebýva posilňovanie imunity väčšinou tak veľkou témou ako napríklad na jeseň či v zime, tento rok je kvôli takzvanej “Korona kríze” výnimkou. Imunita sa skloňuje všade – v médiách, diskusiách na internete, dokonca aj za rodinným stolom. Ako ju v tejto dobe účinne posilniť?

Napadlo by vás, že na náš imunitný systém, respektíve to, aký bude silný, má významný vplyv naša pečeň? Možno budete prekvapení, ale práve tento orgán hrá v našej obranyschopnosti zásadnú úlohu. Je preto mimoriadne dôležité zamerať sa na ňu. Ako?

Zdravá pečeň = silná imunita

Málokto z nás vie, že existuje silná väzba medzi správnou funkciou pečene a imunitným systémom. Pečeň je veľmi dôležitým orgánom pre fungovanie nášho tela. Niet preto divu, že ak nie je úplne vo forme, môže sa to podpísať aj na schopnosti nášho organizmu odolávať najrôznejším vírusom a baktériám.

Akú úlohu v imunite teda vlastne pečeň hrá? O tejto problematike by sa dali popísať stohy papiera (ostatne odborníci tak neustále robia), avšak zjednodušene sa dá povedať, že je tento orgán centrom detoxikácie nášho tela. Odbúrava všetky toxíny, ktoré sa do nášho organizmu dostanú a podieľa sa na ich vylučovaní. Ak ale nefunguje tak, ako by mala, táto jej schopnosť je narušená. Zle fungujúca pečeň nedokáže efektívne vstrebávať živiny, minerály a ďalšie prospešné látky. Naše telo je potom doslova zanesené látkami, ktoré mu rozhodne neprospievajú, vznikajú rôzne zápaly, imunitný systém – laicky povedané – nestíha a vyčerpáva sa. Výsledok? Oveľa horšie odolávame bežným infekciám, dostihne nás každý bacil, ktorý „ide okolo“.

Aké sú najbežnejšie príznaky oslabenej pečene?

  • zhoršené trávenie,
  • pocit nafúknutého brucha,
  • kolísanie telesnej hmotnosti (priberanie alebo chudnutie)
  • tlak v pravej strane brušnej dutiny pod rebrami,
  • nedostatok energie a nevysvetliteľná únava,
  • oslabená imunita,
  • problematická pokožka,
  • zmena farby moču alebo stolice,
  • prípadne žltý nádych pokožky alebo očí (v pokročilejších štádiách).

Pečeň máme len jednu, starajme o ňu

Ani vás nikdy nenapadlo venovať starostlivosti o vašu pečeň zvýšenú pozornosť a vlastne ani neviete, ako na to, alebo čo jej vlastne škodí? Odpoveď je pomerne jednoduchá – najväčším nepriateľom tohto životne dôležitého orgánu je náš nezdravý životný štýl. Nezdravé jedlá, nedostatok pohybu, fajčenie, alkohol, dlhodobé užívanie niektorých liekov… To všetko sa negatívne podpisuje na schopnosti pečeňových buniek regenerovať a fungovať tak, ako by mali, a tým detoxikovať náš organizmus. Čím samozrejme trpí aj naša imunita.

Pestrec mariánsky – pomoc pre vašu pečeň i imunitu

Pomoc pre pečeň nájdete prekvapivo v jednom (ne) obyčajnom bodliaku. Volá sa Pestrec mariánsky a jeho priaznivé účinky na našu pečeň sú preukázané nielen stáročiami skúseností. Za svoje schopnosti vďačí jednak komplexu veľmi silných antioxidantov, ktoré sa súhrnne nazývajú silymarín a podporujú správnu funkciu a regeneráciu pečene, ale aj ďalším prospešným látkam, ktoré obsahuje.

Ostropestrec obsahuje tiež vitamín E, ktorý hrá dôležitú úlohu predovšetkým v imunite pokožky, ktorú chráni pred nepriaznivými vplyvmi a udržuje ju mladú tým, že zachytáva voľné radikály prispievajúce k jej starnutiu a tiež najrôznejším zápalom.

Ďalej v pestreci nájdete dôležité aminokyseliny, ktoré sú kľúčové pre celkovú regeneráciu organizmu, a nenasýtené mastné kyseliny, ktorých spojitosť s obranyschopnosťou organizmu bola jasne preukázaná.

Kvalitný Pestrec, respektíve kombinácia látok, ktoré obsahuje, potom okrem už spomínanej podpory regenerácie a zdravia pečene a imunitného systému podporuje aj činnosť žlčníka, priaznivo ovplyvňuje hladinu cholesterolu, podporuje chudnutie, ale aj činnosť srdca a ciev. Má navyše antibakteriálne a antivírusové účinky.

Drvený ostropestrec zároveň jemne čistí steny čriev od nánosov (jemný peeling) a umožňuje tak lepšiu absorpciu prospešných látok z potravy do krvi a cez zdravú pečeň ďalej do organizmu.

Za 12 týždňov dokážeme s imunitou urobiť divy

Ak sa rozhodnete dopriať svojej pečeni ozdravnú Pestrecovú kúru, potom je dôležité vybrať skutočne kvalitnú a účinnú formu tejto bylinky. Môžete sa stretnúť s ostropestrecovým olejom, čajom alebo napríklad tabletami. Avšak najúčinnejší je ostropestrec v podobe drvených plodov. Obsahuje totiž najvyšší podiel účinných látok.

Ak narazíte na podozrivo „cenovo výhodný“ produkt, s nápadne vysokou gramážou, treba spozornieť. Za týmto „výhodným nákupom“ sa spravidla skrýva Pestrec nízkej kvality, s nízkym obsahom silymarínu a teda aj nízkou účinnosťou. Nami odporúčané (tu popísané) postupy s takým produktom nebudú fungovať.

Ideálne je užívať drvený plod Ostropestreca formou ucelenej kúry po dobu 12 týždňov – po ich uplynutí (a za predpokladu, že dodržiavate zásady zdravého životného štýlu) totiž dôjde k regenerácii pečene, a teda aj výraznému posilneniu imunitného systému. Prvé účinky tohto bodliaka samozrejme pocítite už skôr – začnete mať viac energie, zlepší sa vám pleť, odpadne nevysvetliteľná únava alebo bolesti hlavy a budete odolnejší voči najrôznejším bacilom.

Stručne a jasne – v Pestreci mariánskom máte veľmi výrazného spojenca pre posilnenie svojho imunitného systému, čo v súčasnej dobe mnohí z nás ocenia viac ako kedykoľvek predtým.

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca marca!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *