Ako s Ostropestrecom pripraviť telo na dlhé zimné obdobie?

Ako s Pestrecom pripraviť telo na dlhé zimné obdobie? 1/3

Jarnú očistu väčšina z nás vníma ako nutnosť alebo vítanú zmenu po dlhej zime a temnejšom období bez slnka. Všade okolo nás sa to zelená a začína voňať jarou a detoxikáciu berieme ako príval novej energie, odovzdanie starého a prijatie nového. Berieme to ako prípravu na nový rok.

Prečo sa ale rovnako tak nepripraviť aj na jeseň a zimu? Čaká nás takmer polročné obdobie bez čerstvej zeleniny a ovocia, zelených listov a slnečných lúčov. A napriek tomu je jesenná detoxikácia, na rozdiel od tej jarnej, dosť zanedbávaná. Pritom zbytočne. A povedala by som, že aj neuvážene. Na čo iného by sme mali telo viac pripraviť, než na toto dlhé obdobie?

Jesenná detoxikácia naše telá môže zabaliť do pomyselnej hrejivej deky na dlhé chladné mesiace

Môže nás prehriať zvnútra, odkysliť a zbaviť toxínov, ktoré zaťažujú naše vnútorné orgány a celý systém. V našom zemepisnom pásme sa potrebujeme na zimu pripraviť lepšie, než v iných krajinách. Kvalitnou stravou v lete, pobytom na čerstvom vzduchu, slnečným svitom a rovnako tak pohybom. Zima nás totiž zahlieňuje, vysušuje kožu a spomaľuje náš metabolizmus. Naopak detoxikácia metabolizmus zrýchli, prečistí, povzbudí a harmonizuje. Dostane nás do lepšej nálady a tým aj lepšie prekonáme polročný nedostatok hrejivého svetla.

Príroda sa na jeseň pomaly chystá na odpočinok, zvieratá si odkladajú jedlo na zimu, obaľujú sa tukom a niektoré časom zahajujú aj zimný spánok. A rovnako tak my by sme mali viac vnímať a pozorovať prírodu a aplikovať jej nápovede aj na seba. Zababušiť sa do teplých diek a šálov, popíjať zahrievacie zázvorové čaje a celkovo našu energiu upokojiť.

Naša spoločnosť je ale zameraná na výkon a často potrebujeme fungovať na plné obrátky aj v zime. Pracovať, byť aktívny, športovať. K tomu všetkému ale potrebujeme byť zdraví. Tak ako si s tým poradiť?

Podľa čínskej medicíny je jeseň obdobím, ktorému vládne prvok kovu a s ním súvisiace orgány – pľúca a hrubé črevo. A pretože tieto orgány súvisia aj s kožou, pokožka sa nám viac vysušuje, zhoršujú sa ekzémy a ak nezvoľníme svoje aktivity a nespomalíme, pridávajú sa aj rôzne respiračné ochorenia.

Pýtate sa, čo teda pre seba môžete urobiť? Detoxikujte. Detoxikujte prírodou.

Pestrec mariánsky je známy tým, že pomáha zlepšiť funkciu pečene. Ale je toho oveľa viac, s čím vám môže pomôcť. Už v starej Antike sa Ostropestrec používal ako liek na rôzne choroby, od hadieho uštipnutia, až po liečenie celej dutiny brušnej alebo depresie. Je to rastlina, ktorá sa po všetkých smeroch stará o našu pečeň a pečeň nás zase učí zbaviť sa jedovatosti, odpúšťať druhým a učiť sa pokore. Pomáhajú nám premieňať zlosť a učiť nás láske a harmónii. Vďaka liečeniu pečene potom získavame nový príval energie, tak potrebný pre obdobie jesene a zimy. Pečeň nás celý život chráni. Filtruje alkohol, toxíny aj syntetické látky z liekov, farbivá i konzervanty. A my jej tú starostlivosť môžeme vrátiť prevenciou. Drvený Pestrec mariánsky nám v tom je skvelým partnerom. Rieši migrény i bolesti hlavy, upravuje alergie a kožné problémy. Pomáha pri hemoroidoch i žalúdočných kolikách, upravuje krvný tlak a lieči depresie i psychickú nerovnováhu. Je skrátka dobrým pomocníkom, keď potrebujeme pomocnú ruku, ktorá nás podrží aj v ťažkých chvíľach.

Kvet Ostropestreca vyzerá ako Kristova koruna, ale tú naozaj nosiť nemusíme. Nemusíme trpieť zlosťou, ani depresiami, nedostatkom imunity a respiračnými chorobami. Môžeme sa naopak naučiť predchádzať všetkým chorobám a hľadať si správne cesty, ktoré nás dovedú k harmónii. Siahnite po teplej strave, doplňte vitamíny a minerály, raňajkujte teplé kaše a k tomu si dajte jablká a hrušky, ktoré rastú v našich sadoch. A detoxikujte organizmus.

Len zároveň nezabudnite na to, že detoxikácia potrebuje svoj čas. Neponáhľajte sa a “netlačte na pílu”, nevytvárajte zbytočný tlak na seba a svoje telo. Detoxikácia totiž môže spočiatku vyvolávať únavu, pretože telo sa zbavuje nežiaducich toxínov. Pribrzdite preto alebo rovno silno zatlačte brzdu, pritiahnite opraty svojho “rýchleho záprahu” a odpočívajte. Uvidíte sami, že sa vám to spomalenie začne veľmi skoro pozdávať.

Ako teda na detoxikáciu s Pestrecom? Ako ho užívať?

Ako presne detoxikácia a regenerácia pečene vďaka Pestrecu prebieha, si môžete prečítať TU.

Ako užívať Pestrec mariánsky tak, aby vám účinne pomohol pri regenerácii pečene, ochoreniach žlčníka a obličiek, alebo znížil hladinu cukru a cholesterolu v krvi … sa dozviete TU.

Tip: Tento článok je prvým z exkluzívnej série troch článkov, ktoré pre nás pripravila Lenny Trčková. Sledujte nás, ďalší diel zverejníme už čoskoro!

Výhodné balenie na celú Pestrecovú kúru pre rodinu a priateľov:

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca mája!

Jedna odpoveď na “Ako s Pestrecom pripraviť telo na dlhé zimné obdobie? 1/3”

  1. POZNÁM TO A UŽÍVAM NIEKOĽKO ROKOV. MAL SOM ŤAŽKÚ DOPRAVNÚ NEHODU A S TÝM SPOJENÉ OPERÁCIE, ZÁPALY, OSLABENIE IMUNITY, UŽÍVANIE SILNÝCH ANTIBIOTIK A AŽ PO STRATU ŽELEZA A ANÉMIU… ODKEDY UŽÍVAM PESTREC, CÍTIM SA FAJN, PLNÝ ENERGIE A CHUTI DO ŽIVOTA. MINULÝ TÝŽDEŇ SOM OBDRŽAL ZÁSIELKU 5+1, A PODELIL SA S RODINNÝMI PRÍSLUŠNÍKMI A TESNE PRED MINUTÍM ZÁSOB SI OBJEDNÁM ZNOVA A ZNOVA. ĎAKUJEM.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *