Detoxikovať organizmus môžete aj v lete. Ako na to?

Tiež s nervozitou pozorujete kalendár, ktorý neúprosne upozorňuje, že plavková sezóna je v plnom prúde, a vy napriek všetkým možným diétnym snahám stále nemáte postavu podľa svojich predstáv? Potom je najvyšší čas dopriať svojmu organizmu účinnú očistnú kúru, ktorá vám pomôže nielen lepšie vyzerať, ale aj lepšie sa cítiť!

Poznáte to – cez zimu sa človek menej hýbe, zato príležitostí na maškrtenie má veľa a kilá idú pomaly, ale isto nahor. Na jar sa potom mnohých z nás zmocní nervozita a začneme s najrôznejšími diétami. Lenže tie občas nefungujú tak, ako sme si od nich sľubovali. Navyše sa kvôli zhoršenej životospráve často pridajú aj nie príliš dobré výsledky lekárskych testov. V ordinácii potom počujeme, ako máme zvýšený LDL cholesterol, cukor na hranici (alebo už za ňou), prípadne lekár krúti hlavou nad nie príliš uspokojivými „hepatálkami“, teda zvýšenými pečeňovými testami.

Je jasné, že telo volá o pomoc. Ako mu uľaviť? Skúste mu dopriať očistnú detoxikačnú kúru, vďaka ktorej sa vám zlepší nielen postava, ale aj nálada a zdravie.

Čo nám hovorí vlastné telo

Nie zrovna najzdravší spôsob života cez zimu vedie – okrem už spomínanej zvýšenej telesnej hmotnosti a neveselým lekárskym testom – aj k ďalším ťažkostiam. Patrí k nim oslabený imunitný systém (telo nemá silu brániť sa útokom vírusov a baktérií, preto sme častejšie chorí), zanesená pečeň a zvýšené riziko jej ochorení, nedostatok energie a vitality, nevysvetliteľná náladovosť a únava.

Toto všetko sú dôsledky intoxikácie organizmu. Nadbytočné cukry sa menia na tuk, ktorý sa usádza nielen pod kožou (a my sa potom nezmestíme do obľúbených nohavíc), ale aj v cievach a viacerých orgánoch, predovšetkým v pečeni. Zvýšená záťaž dopadá aj na obličky, ktoré sa musia zbavovať väčšieho množstva toxického odpadu, a naše črevá (ktoré sú mimochodom úzko späté s naším imunitným systémom). Keď k tomu pridáte všadeprítomný stres a najrôznejšie škodlivé látky z prostredia, nemôžete sa telu čudovať, že nefunguje tak, ako má.

Očista, ktorá prospeje zdraviu

Odpoveďou na všetky zmienené problémy môže byť nasadenie účinnej detoxikačnej kúry. Čo sa pod týmto názvom skrýva? Detoxikácia znamená zbaviť telo škodlivých látok a toxínov, ktoré sa v ňom usadili. Očistná kúra zvýši obranyschopnosť organizmu a tiež môže byť prevenciou mnohých ochorení.

V boji s toxínmi hrajú významnú úlohu antioxidanty, ktoré ničia tzv. voľné radikály (v našom tele dokážu narobiť poriadnu paseku – nielenže urýchľujú starnutie, ale navyše oslabujú imunitu a sú spájané aj so vznikom závažných ochorení). Kde antioxidanty nájdete? Predovšetkým v čerstvej zelenine, v ovocí a tiež v rade bylín.

Vzhľadom k tomu, že najnamáhanejším orgánom zanášaným toxínmi je naša pečeň, mala by sa očistná kúra zamerať predovšetkým na ňu.

Ako na to?

Príroda ponúka pre detoxikáciu pečene skvelého spojenca – bylinku Pestrec mariánsky, ktorá obsahuje komplex antioxidantov – bioflavonoidov, ktoré sa súhrnne nazývajú silymarín. Najlepšie je užívať Pestrec mariánsky – drvený plod, ktorý pomáha nielen k lepšej kondícii pečene, ale tiež čistí črevné steny od usadených nánosov zvyškov potravy. Hoci na trhu nájdete aj iné formy Pestreca (čaj, ktorý sa ale zalieva vriacou vodou, ktorá ničí väčšinu antioxidantov; olej, ktorý je síce zdrojom mastných kyselín a vitamínu D, ale detoxikačný účinok má nízky; tabletky, do ktorých sú často pridávané ďalšie látky ), drvený plod je pre očistu tela najúčinnejší.

A ako taká detoxikačná kúra Pestrecom mariánskym vyzerá? Je to jednoduché. Drvený plod si doprajte 4-krát denne. Jednu čajovú lyžičku zapijete vodou. Ak cítite, že by vaše telo potrebovalo naozaj rýchlu vzpruhu, počas prvých 10 dní kúry užívajte dvojnásobné množstvo Pestreca.

Ak upravíte aj životosprávu, účinok bude ešte väčší. Ako na to, sa dozviete v našom článku 8 tipov pre diétu s Pestrecom mariánskym.

Prvé zmeny už počas dvoch týždňov

Ako vlastne spoznáte, že sa vaše telo úspešne detoxikuje? Na výsledky nemusíte čakať dlho!

 • Prvé dva týždne

  V pečeni štartujú detoxikačné procesy, začína sa odbúravať nahromadený tuk. Zmenu spoznáte aj na trávení – spravidelní sa vylučovanie a prestanete mať pocit nafúknutého brucha.

 • Po 3 až 4 týždňoch

  Tráviaca sústava začína fungovať ako má, takže sa do tela lepšie vstrebávajú potrebné živiny. Mnoho ľudí pozoruje zmiernenie alergických prejavov a tiež zníženie zápalových reakcií tela. Okrem toho budete mať viac energie, nebudete tak náladoví a ustúpia aj bolesti hlavy.

 • Po 6 týždňoch

  Prvé zmeny zaznamená aj vaše okolie. Bodaj by nie! Na pohľad budete vyzerať zdravšie, zlepší sa vám pleť a nebudete mať tak unavené oči. Zmenu už môže zaznamenať aj lekár – na poklese hladiny škodlivého LDL cholesterolu.

 • Po 8 až 9 týždňoch

  Detoxikácia je v plnom prúde. Konečne ste sa zbavili nevysvetliteľnej únavy a energie máte na rozdávanie. Vaši blízki budú navyše určite radi, že sa na nich teraz usmievate častejšie ako predtým.

 • Po 12 týždňoch

  Dobré správy pre vašu pečeň! Zbavila sa totiž toxických látok i tuku, navyše sa účinne zregenerovali aj pečeňové bunky. Napokon, aj vaše krvné testy by mali ukazovať zmenu k lepšiemu – cholesterol, cukor aj pečeňové hodnoty by mali byť konečne v norme. A čo viac, ručička na vašej váhe sa konečne začne pohybovať vysnívaným smerom!

Ako presne detox a regenerácia pečene vďaka drvenému Pestrecu prebieha, si môžete prečítať TU.

Ako užívať Pestrec mariánsky tak, aby vám účinne pomohol pri regenerácii pečene, ochoreniach žlčníka a obličiek, alebo znížil hladinu cukru a cholesterolu v krvi … sa dozviete TU.

Hor sa za zdravším životom

Nemá cenu si nič nahovárať – žiadna zmena životného štýlu nie je ľahká, a tak je jasné, že aj zo začiatku očistnej kúry to nebude úplne jednoduché. Telo, ktoré si nielen cez zimu zvyklo na veľa kalórií, sa začne spočiatku vzpierať a protestovať. Môže sa preto stať, že v prvých dňoch budete mať pocit hladu, budete unavenejší a tiež mierne nervózny. Ale bola by chyba s detoxikáciou prestať! Ako túto zaťažkávaciu skúšku prežiť?

 • 1. Diár pripravený

  Predovšetkým si povedzte, kedy presne sa zmenou životného štýlu začnete. Inak hrozí, že ju najskôr neodštartuje nikdy. Takže pekne diár do ruky, vyberte konkrétny dátum a toho sa držte.

 • 2. Musím ti niečo povedať

  Občas zakolíšeme, aj keď máme pevne stanovený termín. Preto sa oplatí o svojom zámere povedať ľuďom z okolia. Čím viac ich bude, tým lepšie. Existuje totiž vysoká pravdepodobnosť, že radšej začnete, než by ste počúvali dotieravé otázky, prečo ste tak ešte neurobili …

 • 3. Robím to pre seba!

  Dôležitá je aj správna motivácia. Dôvodom, prečo toľko ľudí zmenu životosprávy nedotiahne do konca, je, že odhodlanie k nej nevychádza priamo z nich, ale je skôr reakciou na niekoho z okolia (schválne, koľkokrát už ste počuli poznámku typu „ale ty si sa celkom zaoblil/a, že?“). Takáto motivácia nemusí stačiť. Pamätajte, že všetko robíte pre seba a svoje zdravie.

 • 4. Nie je cieľ ako cieľ

  Občas máme od svojho tela nereálne očakávania. Áno, je dobré stanoviť si nejaký cieľ svojho snaženia, ale nečakajte nemožné (ako schudnúť počas mesiaca 20 kíl, keď ideálnych je 5)! Takže pozor na nesplniteľné ciele, ktoré vás len okrádajú o motiváciu vytrvať.

 • 5. Dôvod na oslavu

  V priebehu detoxikačnej kúry sami uvidíte, ako sa vaše telo mení k lepšiemu (ostatne dobrým tipom je pravidelne sa fotiť). Každý pokrok nezabudnite osláviť a doprajte si nejakú malú odmenu (samozrejme nie zmrzlinu alebo večeru vo fast foode). Aj drobnosť totiž môže byť motiváciou ísť ďalej!

V Pestreci mariánskom nájdete jedného z najsilnejších spojencov, akých príroda ponúka. Tak to využite! Prospejete svojmu zdraviu aj svojej kráse a nálade.

Máte už s pestrecovou detoxikačnou kúrou skúsenosti? Podeľte sa o ne a pomôžte tak tým, ktorí ešte váhajú, urobiť dôležitý krok na ceste k lepšiemu zdraviu a celkovej pohode!

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca apríla!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *