Pripravte sa na jar s touto jednoduchou očistou, Pestrec

Pripravte sa na jar s touto jednoduchou očistou

Jar konečne klope na dvere a nesie nám slnko, teplejšie dni a prebúdzajúcu sa prírodu. Mnohých z nás však čakajú aj nemilé prekvapenia v podobe problémov so zapínaním nohavíc. Ručička váhy dokáže byť nemilosrdná – odhalí kilá, ktoré sme “nasporili” a cez zimu šikovne skrývali pod svetrami a kabátmi 🙂

Zlá životospráva sa často prejaví aj vo forme zhoršených výsledkov, u lekára sa dozvieme, že máme zvýšený cukor, LDL cholesterol, alebo zvýšené “hepatálky” (výsledky pečeňových testov).

Preto zrazu máme hneď niekoľko dobrých dôvodov, prečo dopriať telu očistu, dostať sa do formy, zlepšiť si postavu, kondíciu, či zdravotný stav. Tieto veci idú totiž spolu ruka v ruke. Poďme sa spoločne pozrieť ako na to.

Čo sa deje v tele a čo s tým?

 • rastie telesná hmotnosť (priberáme)
 • oslabujeme si imunitný systém
 • zvyšuje sa riziko vzniku steatózy a pečeňových kameňov
 • rastie riziko vzniku cukrovky (diabetes)
 • znečisťujeme (intoxikujeme) si organizmus
 • nevládzeme, sme bez energie
 • strácame vitalitu (a vyhovárame sa, že je to „len únava“)

Konzumáciou nutrične nevhodných jedál (s vysokým obsahom jednoduchých cukrov alebo tuku) a nápojov zanášame, priam intoxikujeme náš organizmus. Nadbytočné cukry sa premieňajú na tuk a ten sa usádza v celom tele – nie len pod kožou, ale aj v cievach a vnútorných orgánoch, napr. v pečeni. Odpad dáva zabrať obličkám ale ostáva aj v tráviacom trakte (steny čriev).

Zatiaľ sa stále bavíme len o tých “chutných” záškodníkoch. Rôzne škodlivé látky obsiahnuté v potravinách, ktorým sa žiaľ nevyhnete, užívanie liekov, kozmetika, stres a ďalšie – to je téma, ktorá vydá aj na niekoľko ďalších samostatných článkov.

Detoxikácia často odstráni príčiny rôznych ochorení

Odpoveďou na takýto prudký proces je čo najrýchlejšie nasadenie účinnej detoxikačnej kúry. Detoxikácia je očista tela, jeho zbavovanie sa toxínov a škodlivých látok. Značná časť týchto škodlivín sa usádza práve v našej pečeni, ktorá zohráva jednu z najdôležitejších úloh v procese metabolizmu a je zároveň zásobárňou živín. Našim cieľom by preto malo byť udržiavať ju v čo najlepšej kondícií.

Detoxikácia vedie k zdravšiemu organizmu, zvýšeniu jeho prirodzenej obranyschopnosti, posilneniu imunity a často dokáže odstrániť príčiny rôznych ochorení.

Skvelým prírodným detoxikačným prostriedkom je bylinka Pestrec mariánsky – drvený plod. Nielenže detoxikuje organizmus, ale jeho konzistencia pomáha čistiť steny čriev (výstupky nazývané klky) od nánosov, ktoré sú tvorené zvyškami potravy, ktorá nimi prechádza. Pestrec mariánsky je silný antioxidant a obsahuje komplex bioflavinoidov, ktoré majú spoločný názov Silymarín.

Aké zmeny spozorujete počas procesu detoxikácie na svojom tele?

Počas detoxikácie si na svojom tele budete môcť všimnúť tieto pozitívne zmeny:

 • 0-2 týždne:

  Pozvoľne sa štartujú detoxikačné procesy vo vašej pečeni. Pečeň začína odbúravať nahromadený tuk, vylučovanie sa spravidelní. Pozorujete zmeny vo vylučovaní, zbavujete sa nežiadúcich látok.

 • Po 3-4 týždňoch:

  Postupný prílev energie, ústup malátnosti, bolestí hlavy, migrén a podráždenosti. Ustupujú aj zápaly a zmierňujú sa príznaky alergií, tráviaca sústava už dokáže lepšie vstrebávať potrebné živiny.

 • Po 6 týždňoch:

  Pokles hodnôt LDL cholesterolu, ale i hodnôt ďalších škodlivých látok v krvi. Vaša tvár i oči budú v tomto období vyzerať už na pohľad zdravšie a žiarivejšie, čo si iste všimne aj vaše okolie.

 • Po 8-9 týždňoch:

  Je umocnené i subjektívne vnímanie pozitívnych zmien, ktorými vaše telo v tomto období prechádza. Pociťujete prílev energie, pozitívne zmeny nálady i vzhľadu. Detoxikácia a obnova buniek prebieha na plné obrátky.

 • Po 12 týždňoch:

  Vaša pečeň sa zbavila tuku, detoxikovala sa a prebehla v nej regenerácia buniek pečeňovej membrány. Rovnako ste si počas kúry Pestrecom prečistili trávenie i vylučovanie, vďaka čomu prijímate do organizmu oveľa viac živín a látok potrebných pre plnohodnotný chod organizmu. Vaše krvné testy sú aktuálne v norme, podarilo sa vám dosiahnuť zníženú hladinu cholesterolu.

  Sekundárne sa vám podarilo zbaviť aj telesného tuku.

Celý priebeh detoxikácie a regenerácie pečene Pestrecom mariánskym nájdete podrobnejšie popísaný TU.

Ako užívať Pestrec mariánsky tak, aby vám účinne pomohol pri regenerácii pečene, ochoreniach žlčníka a obličiek, alebo znížil hladinu cukru a cholesterolu v krvi … sa dozviete TU.

S detoxikačným procesom úzko súvisí aj úprava životosprávy. Tipy ako na to, sme podrobnejšie rozoberali v našom staršom blogovom príspevku 8 tipov pre diétu s Pestrecom mariánskym. Je určite prospešné inšpirovať sa nimi pri zhadzovaní nadbytočných kíl.

Ako vyhrať nad sebou samým

Organizmus si rýchlo zvykne na zvýšený kalorický príjem a keď mu ho odoprieme, trestá nás pocitmi hladu, nervozity, únavy a pod.. Tomuto tlaku často nedokážeme odolať a na ceste za zdravším telom zlyhávame po psychickej stránke. Naše odhodlanie je vystavené zaťažkávajúcej skúške.

Tu je niekoľko tipov, ako sa pri jarnej detoxikácii, či chudnutí “nezblázniť”, ako sa nakopnúť, začať a zároveň dosiahnuť vytúžené ciele:

 • 1. Stanovte si dátum, odkedy začnete s detoxikáciou, či chudnutím

  Ak si poviete “Začnem na jar”, môže to teoreticky znamenať aj prvú polovicu mája. Ak si však poviete “Začnem 10.3.”, je to konkrétny dátum a záväzok.

 • 2. Povedzte o svojom zámere ľuďom vo svojom okolí

  Je to tak trochu “búda”, ktorú na seba ušijete. Ak o svojom cieli poviete ostatným, budete pod určitým tlakom okolia. Je to forma verejného záväzku – nechcete predsa pred priateľmi vyzerať ako človek, ktorý iné hovorí a iné robí 🙂

 • 3. Stanovte si reálne ciele

  V takýchto prípadoch máme tendenciu byť premotivovaní a často si dávame ciele, ktoré su príliš vysoko. Keď po pár týždňoch vidíme príliš malý pokrok, máme chuť to vzdať. Dávajte si radšej postupné, dosiahnuteľné ciele, udržíte si tým potrebnú motiváciu. Príkladom reálneho cieľa je záväzok schudnúť 5 kg za 8 týždňov, nie nereálnych 20 kg.

 • 4. Pozitívne naladenie

  Nezabúdajte, že to čo robíte, robíte len a len pre seba. Ak zlyháte, znamená to, že ste prehrali boj so sebou samým. Máte sa predsa rád/rada – a to by ste si snáď nespravili 🙂

 • 5. Ak sa snažíte schudnúť, každý týždeň sa odfoťte

  Tak ako sa počas chudnutia pravidelne vážite, je dobrým zvykom spraviť si aj fotku. Budete vidieť vlastný pokrok a pomôže vám to zotrvať

Zvyšok snaženia je vo vašich rukách. Skúste využiť príležitosť a spraviť niečo pozitívne pre svoje zdravie. Ak máte vlastné skúsenosti s detoxikačnou kúrou Pestrecom mariánskym a jarným zhadzovaním kíl, neváhajte a podeľte sa o ne s nami. Môžete tak pomôcť nakopnúť sa aj tým, ktorí ešte váhajú.

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca apríla!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *