Všetko, čo potrebujete vedieť o užívaní Pestreca v 5 bodoch

Všetko čo potrebujete vedieť o užívaní Pestreca v 5 bodoch

Mnohí sa pýtate ako užívať Pestrec mariánsky tak, aby vám účinne pomohol pri regenerácii pečene, ochoreniach žlčníka a obličiek, alebo znížil hladinu cukru a cholesterolu v krvi

Je žiadúce prečisťovať pečeň pravidelne počas celého roka niekoľko krát – aj v rámci prevencie. Tento náš strategický orgán sa totiž často skrýva za mnohými problémami. Postupné zlyhávanie až poškodenie pečene (pečeň nebolí, často o tom ani netušíme) sa prejavujú najmä ako: ochorenia kože, pretrvávajúca únava, depresie, alergie, problémy s vylučovaním, oslabenie imunity …

Pozrime sa spolu v týchto 5 jednoduchých bodoch, ako Pestrec správne a efektívne užívať a vyhnúť sa chybným postupom a mýtom:

1. Pestrec ako drvený plod alebo čaj, olej, tabletky …?

Ak tak ešte nerobíte, očistiť a naštartovať organizmus sa odporúča prírodnými metódami, ktoré fungujú.

Takou je kúra drveným pestrecom mariánskym, bylinkou, ktorú máme dlhodobo odskúšanú a overenú nielen na svojej koži, ale nedá na ňu dopustiť aj množstvo ľudí, ktorým už pomohla úspešne a prírodnou cestou zregenerovať pečeň a zmierniť, alebo zbaviť sa tak zdravotných problémov.

V akej forme však účinkuje Pestrec najefektívnejšie? Skúsenosti ľudí, ktorým pestrec pomohol hovoria, že pestrec má najefektívnejšie účinky ako drvený plod konzumovaný priamo. Viac o téme, prečo funguje lepšie drvený plod ako olej, kvapky, tinktúry, tabletky, granulát, alebo čaje sa dozviete v tomto článku.

Snažíme sa prinášať alternatívu k tabletkám a iným priemyselne spracovaným výrobkom, do ktorých sa pri výrobe pridávajú ďalšie látky. Náš drvený pestrec je 100% prírodný produkt , bez pridaných chemikálií, konzervantov a pod. Treba si uvedomiť, že premena bylinky ako je pestrec na tablety, kapsule alebo granule (nech majú akýkoľvek názov) určite nie je naturálny proces.

2. Ako Pestrec správne užívať?

Všetko o užívaní – pokiaľ sa jedná o náš produkt, drvený Pestrec mariánsky, overený zákazníkmi – sa môžete dozvedieť tu.

Určite sa však odporúča absolvovať ucelenú pestrecovú kúru, o ktorej sa všetko dozviete tu.

Počas tejto len 12-týždňovej kúry si očistíte organizmus, zregenerujete pečeňové bunky, či upravíte hmotnosť. Vaše telo bude mať opäť dostatok živín, povzbudíte tiež unavený imunitný systém, doplníte chýbajúcu energiu, podporíte hojivé procesy a obnovíte aj harmóniu metabolických procesov.

Často sa totiž stáva, že sa nám ozývajú ľudia s tým, že im “pestrec nepomohol” s ich zdravotným problémom. Vždy sa však dopracujeme k vysvetleniu, prečo tomu tak bolo: užívali pestrec v nesprávnej forme (nie drvený plod, resp. nie kvalitný pestrec s vysokým obsahom silymarínu) a nesprávnym spôsobom (teda nie tak ako odporúčame tu).

Všetky informácie o tom ako pestrec správne užívať nájdete na našich stránkach. Musí sa však jednať o účinný drvený plod pestreca mariánskeho, aký ponúkame v našom obchode.

3. Kde kúpiť kvalitný a zákazníkmi overený Pestrec mariánsky?

Ceny, množstevné zľavy a aktuálne bežiacu akciu na poštovné zadarmo od 3ks a tiež akciu 5+1 zadarmo do konca mesiaca nájdete v našom eshope – tu môžete objednať.

Našim zákazníkom sa snažíme vychádzať v ústrety aj čo sa týka cien, preto sme pre nich v našom internetovom obchode pripravili množstevné zľavy, poštovné zdarma pri odbere od 3ks, akciové balenie 5+1 zdarma na celú kúru a vernostné zľavy pre pravidelných zákazníkov. Ak vezmeme toto všetko do úvahy, náš zákazníkmi overený pestrec vychádza v tejto kvalitatívnej kategórii cenovo veľmi výhodne.

Na celú 12-týždňovú kúru budete potrebovať 6 balíčkov, jeden vydrží pri odporúčanom užívaní cca 2 týždne .

Práve preto máme v ponuke aj výhodné akciové XXL balenie na celú kúru 5+1 zdarma – kde za cenu len 5ks získate až 6ks + poštovné zdarma.

Nakupovať môžete však už od 1ks. Počet kusov si jednoducho upravíte v košíku kliknutím na znamienka plus a mínus.

Objednať (alebo sa nás spýtať otázku o pestreci) môžete aj telefonicky na čísle 0940 757 506, ale aj emailom na obchod@vasbylinkar.sk, ak nám uvediete: meno + priezvisko, ulica + číslo, mesto + psč, telefón a email.

Tak ako všetkému, čo priamo konzumujeme a prijímame do nášho organizmu, je potrebné venovať mimoriadnu pozornosť aj kvalite drveného Pestreca, ktorý sa chystáme užívať. Na trhu sa nachádza množstvo produktov označovaných ako “Pestrec mariánsky”, ktoré sa na seba zdanlivo ponášajú, ale sú medzi nimi priepastné rozdiely v kvalite a prospešnosti pre organizmus.

4. Pestrec a iné doplnky výživy?

Užívate doplnky výživy ako mladý (zelený) jačmeň, chlorella alebo iné a chcete začať užívať aj Pestrec mariánsky? V tom prípade vám odporúčame skúsiť užívať samostatne len pestrec. Ostropestrec totiž okrem toho, že regeneruje pečeňové bunky, je tiež silný antioxidant a dokáže veľmi efektívne detoxikovať a prečistiť organizmus.

Na túto tému sme pripravili niekoľko článkov, napríklad tento o detoxikácií a chudnutí ale aj iné na našom blogu.

Dôležité je dodržať tieto tri piliere: absolvovať ucelenú kúru, riadiť sa pokynmi o užívaní a kľúčové je užívať kvalitný a zákazníkmi overený ostropestrec.

Odporúča sa aj úprava životosprávy – tejto téme sme venovali niekoľko článkov na spomínanom blogu.

Detoxikovať organizmus teda zvládne s prehľadom samotný pestrec aj bez ďalších (často zbytočne drahých) prípravkov a doplnkov výživy.

Vedecký výskum účinkov ostropestreca prebieha intenzívne už 30 rokov. Zo silymarínu (účinná látka pestreca – komplex flavolignanov, práve silymarín je „zodpovedný“ za výnimočné účinky pestreca) sa tak na rozdiel od rôznych, často neoverených preparátov a doplnkov na úrovni placeba, stal jedným z najlepšie zdokumentovaných a preskúmaných prírodných liekov na chronické alebo akútne poškodenia pečene. Zároveň je známy ako silný antioxidant.

Odporúčame vám preto odložiť zatiaľ ďalšie prípravky bokom a absolvovať pestrecovú kúru. Ak by ste predsa len chceli užívať obe, dodržte aspoň 1.5 hod. odstupy a dávkovanie pestreca v úvode kúry nezdvojnásobujte.

5. Máte otázku o Pestreci?

Máte ďalšie otázky o Pestreci mariánskom? Odpoveď veľmi pravdepodobne nájdete v sekcii Časté otázky o ostropestreci, kde nájdete tie, ktoré sa opakujú najčastejšie.

Ak máte vlastné skúsenosti s Pestrecom mariánskym, neváhajte a podeľte sa o ne v komentároch. Môžete tak inšpirovať tých, ktorí ešte váhajú 🙂

Nečakajte, najlepší čas na očistu a prevenciu je práve v tejto chvíli! ☝️

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca apríla!

9 odpovedí na “Všetko čo potrebujete vedieť o užívaní Pestreca v 5 bodoch”

 1. Veru tak, poskodena pecen to nie je iba z pitia, aj tabletky aj stravov a ani neviete z čoho v dnešnej dobe… ja to použivam a hodnota išla dole…….

 2. Po jeden a pol mesiaci užívania, odpuchli mi úplne nohy a mierne sa mi vyčistila aj pleť a tiež aj váha sa mi upravila smerom nadol, ostatné neviem, ale celkovo cítim sa lepšie. Ešte sa ozvem po kúre. Treba sa do toho dať!

  1. Dobrý deň pani Gizela,

   ďakujeme za otázku. Smiem sa opýtať, aké lieky konkrétne užívate? Pokiaľ obsahujú účinnú látku na báze silymarínu, určite sa súčasne neodporúča tieto kombinovať s Pestrecovou kúrou. Ak máte lieky na pečeň s obsahom silymarínu na lekársky predpis, doužívajte ich. V posledný týždeň užívania nasaďte aj Pestrec, začnite jednou lyžičkou denne. Je potrebné, aby sa v tele aj po vysadení predpísaných liekov udržala hladina silymarínu. Po ich vysadení prejdite na plnú dávku Pestreca.

   Prajem pekný deň,
   Zuzana, VasBylinkar.sk

 3. Dobrý deň akou formou sa užíva? A môže sa užívať aj pri stomii. Muž užíva lieky Aspirin a na odvodnenie i v takom prípade sa môže užívať? Dakujem

  1. Dobrý deň pani Katarína,

   ďakujeme za otázku. Náš Pestrec mariánsky sú prvotriedne drvené plody, keďže v tejto forme sú najúčinnejšie. Konzumujú sa priamo, 4x denne 1 čajovú lyžičku (3-4 g), buď približne 45 minút pred jedlom, alebo 45 minút po jedle. Dávkovanie si môžete podľa potreby upraviť aj na 2x denne 2 čajové lyžičky.
   Túto formu užívania odporúčame Vášmu mužovi,avšak pri Aspirine a liekoch na odvodnenie odporúčame poradu s lekárom.

   V prípade stómie sa odporúčame tiež určite poradiť s lekárom, ten pozná najlepšie Váš zdravotný stav a jeho špecifiká.
   V prípade, ak to bude možné, by ste mohli drvený Pestrec užívať vo forme výluhu a to nasledovne:

   Dennú dávku (4 čajové lyžičky) vylúhujeme v 1 litri vlažnej vody (jej teplota nesmie presiahnuť 40 stupňov, inak by sa poškodila účinná látka silymarín). Výluh po 1 hodine lúhovania scedíme a rozdelíme si na 4 dávky po 250ml, ktoré vypijeme podľa pokynov ako pri užívaní drveného plodu, čiže aspoň 45 min. pred a po užití nič nejeme. Je to z dôvodu aby nebol Pestrec v žalúdku zmiešaný inou potravou a účinné látky sa mohli čo najlepšie vstrebať.

   Prajem pekný deň,
   Zuzana, VasBylinkar.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *