Ostropestrec mariánsky vám zachráni pečeň. Musíte ale vedieť, ako ho (ne)užívať!

Ostropestrec mariánsky vám zachráni pečeň. Musíte ale vedieť, ako ho (ne)užívať!

Pestrec alebo Ostropestrec mariánsky. Hoci názov tejto bylinky pripomína skôr jazykolam, oplatí sa ho zapamätať. Tento majestátny bodliak je jedným z najsilnejších spojencov pre ľudské zdravie. Má totiž liečivé účinky na našu ťažko skúšanú pečeň.

Účinky ostropestreca sú známe už odpradávna. Hoci nepochádza priamo zo strednej Európy, ale z Kanárskych ostrovov a Stredomoria, má svoje pevné miesto aj v našich domácich bylinných lekárničkách. Prečo sa na jeho schopnosti spolieha toľko ľudí?

Ostropestrec mariánsky – krásavec s liečivými účinkami

Ani latinský názov tohto prírodného zázraku – Silybum marianum – nie je o nič menej komplikovaný ako ten slovenský. Z tohto názvu vychádza aj pomenovanie Silymarín – čo je súbor veľmi silných a dôležitých antioxidantov, ktorý má protizápalové, antivírusové a antioxidačné vlastnosti. A práve Silymarín – komplex prospešných látok z Ostropestreca mariánskeho pôsobí na našu pečeň, respektíve na jej detoxikáciu a tiež regeneráciu. Je to práve zdravá pečeň, ktorej správne fungovanie má vplyv na stav ďalších orgánov a celého organizmu. Účinky boli preukázané radom vedeckých štúdií (a to nielen u ľudí, ale aj u zvierat – niet teda divu, že je Ostropestrec tak obľúbený aj medzi majiteľmi domácich zvierat, ktorí ho svojim maznáčikom často primiešavajú drvený do jedla).

Pestrec obsahuje Silymarín

Okrem komplexu antioxidantov – flavolignanov, ktoré majú spoločný názov Silymarín, skrýva Ostropestrec pod svojím „ostnatým výzorom“ (a to doslova) tiež veľmi cenné nenasýtené mastné kyseliny. Tie pomáhajú vstrebávať vitamíny a minerály a podporujú okrem iného aj správnu funkciu imunitného systému. Aj aminokyseliny obsiahnuté v pestreci sú veľmi dôležité – zohrávajú kľúčovú úlohu v regenerácii organizmu.

Elegantný „liečivý bodliak“ potom samozrejme obsahuje aj niektoré vitamíny a minerály, flavonoidy, silice, ale aj vlákninu, bielkoviny a sacharidy. Skrátka predstavuje mocnú kombináciu látok, ktoré v našom organizme pozitívne ovplyvňujú rad pochodov.

Pestrecová kúra – okamžitá vzpruha pre pečeň v koncoch

Čo teda konkrétne Ostropestrec mariánsky dokáže? Mnohí z nás vedia, že je táto bylina spojená s pečeňou, ale málokto tuší, ako jej prospieva, a tiež že pečeň nie je jediným orgánom, ktorému Ostropestrec môže pomôcť. Avšak pečeňou začnime. Podľa vedcov chráni silymarín pečeňové bunky pred vstupom škodlivých toxínov a regeneruje ich. Ak si hovoríte, že nemáte pečeň chorú a ani veľmi neholdujete alkoholu či neužívate lieky, takže nie je dôvod jej venovať nejakú zvláštnu pozornosť, musíme vás vyviesť z omylu. Naša pečeň totiž trpí aj súčasným životným štýlom, teda nie príliš zdravou stravou a nedostatkom pohybu. Takže nie je od veci jej dopriať pravidelnú vzpruhu v podobe Pestrecovej kúry!

Ako spoznať, že vaša pečeň potrebuje pomoc

Nie ste si istí, či vaša pečeň „melie z posledného“ a je na čase dopriať jej pomoc Ostropestreca? Je to jednoduché – ak sa spoznáte v niektorom z nasledujúcich príznakov, je pre vás ostropestrecová kúra ideálna!

  • Nevysvetliteľná a prakticky nekončiaca únava
  • Časté bolesti hlavy
  • Nepredvídateľné zmeny nálad
  • Problémy s trávením
  • Kožné ťažkosti (ekzémy, akné a pod.)
  • Znížená funkcia imunitného systému (človek často ochorie)
  • Nevysvetliteľné návaly tepla a nadmerné potenie
  • U žien problémy s menštruačným cyklom

Ďalej Ostropestrec dokáže zlepšovať trávenie, znižovať hladinu nebezpečného cholesterolu, zvyšovať obranyschopnosť organizmu, pomáha zmierňovať príznaky alergií alebo astmy. Ak patríte medzi „cukrovkárov“ alebo vás lekár kvôli vyššej hladine cukru už varoval, potom vám ostropestrec tiež len prospeje. Vie totiž regulovať hladinu cukru a tým pôsobiť aj ako prevencia diabetu.

Užívanie Ostropestreca ďalej prospieva srdcu a cievam. Dokáže pomôcť pri nízkom tlaku, prípadne spevniť cievnu stenu (čo sa rozhodne hodí ako prevencia kŕčových žíl alebo hemoroidov). Užívať by ho mali aj ľudia trpiaci často únavou, migrénami alebo závratmi. Vďaka detoxikačným účinkom je skvelý aj pri problematickej pleti (ostatne aj tá môže poukazovať na problémy s pečeňou). A ak túžite po štíhlejšej postave, ale úspechy sa aj napriek diétnemu režimu nedostavujú, môže sa stať ostropestrec a detoxikačná kúra z neho vaším silným spojencom, vďaka ktorému pôjdu kilá dole oveľa ľahšie.

Ostropestrec a jeho užívanie – ideálna forma existuje!

Sila ostropestreca sa skrýva v jeho plodoch. Na trhu nájdete hneď niekoľko foriem, v ktorých je možné pestrec užívať. Avšak to neznamená, že majú všetky rovnaký účinok. Takže po ktorom siahnuť? Veľmi často sa môžete stretnúť s čajom z ostropestreca. Hoci je jeho príprava jednoduchá a jeho popíjaním prispievate k dodržiavaniu pitného režimu, čo sa detoxikačných a regeneračných účinkov na pečeň týka, nie je čaj práve najvhodnejší. Vysoké teploty totiž ničia tie najcennejšie látky obsiahnuté v pestreci (silymarín), takže prídete o jeho najlepšie vlastnosti. O tie prídete aj v prípade, že pečiete z Pestrecovej múky.

Olej z pestreca je síce skvelý do šalátových zálievok, neobsahuje však tak vysokú koncentráciu silymarínu, takže pre regeneráciu či detoxikáciu pečene tiež nie je najvhodnejšia. Natrafili ste na tabletky či kapsule z ostropestreca? Potom vedzte, že tieto veľmi často obsahujú aj pridané syntetické látky, ako sú konzervanty či dochucovadlá, ktoré paradoxne môžu očistný efekt liečivého bodliaka znižovať až rušiť.

Ako ideálna forma ostropestreca sa preto javia drvené plody. Nielenže sú 100% prírodné, ale tiež obsahujú najvyššiu koncentráciu účinných látok. Odporúčajú sa užívať v rámci komplexnej 12-týždňovej kúry, počas ktorej človek užíva 4-krát denne čajovú lyžičku drveného pestreca (prvých 10 dní môžete dávku zdvojnásobiť, aby ste naštartovali intenzívne regeneračné procesy v pečeni). Vždy kupujte drvené plody pestreca od overeného výrobcu, ktorý vám zaručí tú najvyššiu kvalitu. Ak si chcete prečítať skúsenosti tých, ktorým pestrec už pomohol, pozrieť sa môžete TU.

Ako teda Pestrec užívať?

Ako presne detox a regenerácia pečene vďaka drvenému Pestrecu prebieha, si môžete prečítať TU.

Ako užívať Pestrec mariánsky tak, aby vám účinne pomohol pri regenerácii pečene, ochoreniach žlčníka a obličiek, alebo znížil hladinu cukru a cholesterolu v krvi … sa dozviete TU.

Spracovanie a balenie Pestreca sú kľúčové

V neposlednom rade je mimoriadne dôležitý spôsob spracovania a kvalita balenia drveného plodu Ostropestreca. Je kľúčové, aby sa podrvené plody udržiavali v balení bez prístupu vzduchu, nakoľko ten spôsobuje ich znehodnocovanie – oxidáciu a tým aj stratu priaznivých účinkov. Iné formy balenia z tohto dôvodu nie sú vhodné.

Pestrec z nášho eshopu preto dostanete zabalený v kvalitných, uzatvárateľných „zip“ vreckách, v ktorých si uchová svoje prospešné vlastnosti a zároveň je ľahko skladovateľný a prenosný (na rozdiel od napr. skladovania v sklených pohároch).

Takýto kvalitný a dobre spracovaný drvený ostropestrec už nie je potrebné užívať so žiadnymi ďalšími doplnkami výživy. Svoju úlohu zvládne bez problémov sám. Nie je totiž náhoda, že ho volajú aj “obor medzi bylinkami”.

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca apríla!

Jedna odpoveď na “Ostropestrec mariánsky vám zachráni pečeň. Musíte ale vedieť, ako ho (ne)užívať!”

  1. Drveny pestrec som prvykrat objavila pred dvoma rokmi,ked mi totapne zlyhavala pecen a skoncila som na infuzkach.Nedavali mi vela sanci.Po navrate z nemocnice som na nete nasla clanok o pestreci,objednala som si ho s tym,ze nemam co stratit.Ked som sla zo strachom po vysledky pecenovych testov,lekarka ma privitala vetou-Ivana,esteze som sedela ked dosli vysledky.Zbledla som od strachu.Ale-vysledky mojich testov boli vynikajuuuuce.Na tento vzacny bodliacik nedam dopustit.A tento rok po vianocnom hodovani som zase zacala kuru.Skutocny prival sily,energie,zmeny nalad su minimalne.Vela sa smejem,lepsie funguje mozog,citim sa celkovo ako novy clovek.Znie to neuveritelne,no je to skutocne pravda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *