Spôsob účinnej detoxikácie po sviatkoch. Ako ju psychicky zvládnuť?

Spôsob účinnej detoxikácie po sviatkoch. Ako ju psychicky zvládnuť?

Najkrajšie sviatky v roku sú spojené s veľkým množstvom jedla a alkoholu. Veľa ľudí si do nového roka prináša aj niekoľko kíl navyše a výčitky svedomia. Kombinácia ťažkých jedál, sladkostí a alkoholických drinkov dáva našim organizmom poriadne zabrať. Ako svoje telo prečistiť a dostať sa do formy?

Zdravý životný štýl ostáva za dverami

Pri štedrovečernej večeri si doprajeme všetko, a to nie v malých množstvách. Bohužiaľ, preplnený stôl je naším spoločníkom aj na Štefana, Silvestra či Troch kráľov.

Ak ste zástancom zdravého životného štýlu, Vianoce vášmu telu zrejme nerobia najlepšie. Pomôžte svojmu organizmus kvalitnou očistou. Chcete vedieť, ako na to?

Prečo cez Vianoce priberáme?

Ako je to vôbec možné, že za pár sviatočných dní priberieme niekoľko kíl? Nárazovo sme si zvýšili kalorický príjem a znížili výdaj energie – leňošili sme na pohovke pri klasických vianočných rozprávkach.

Aký vplyv má prejedanie sa na organizmus?

 • nárast telesnej hmotnosti
 • oslabenie imunitného systému
 • zvýšenie rizika vzniku stukovatenia pečene
 • intoxikácia organizmu, v tele sa množia voľné radikály
 • strata energie a vitality
 • stúpa riziko zvýšenia hladiny cukru, cholesterolu, krvného tlaku

Nadbytočne prijaté cukry sa premieňajú na tuk, ktorý je pre telo toxický a usádza sa v celom tele – nie len pod kožou, ale aj v cievach a vnútorných orgánoch, napr. v pečeni. Tým trpí náš tráviaci trakt a obličky.

Detoxikačné systémy v ľudskom tele a dôsledky ich nefunkčnosti

 • lymfatický systém – bráni vniknutiu toxínov do krvi
  • 😥 nádcha, chrípka, celulitída, kruhy pod očami
 • koža – vylučuje škodliviny, ktoré nie je možné vylúčiť inak
  • 😥 akné, vyrážky, celulitída
 • pľúca – výdych odstraňuje odpadové látky z tela
  • 😥 nachladenie, chronický kašeľ, nepriechodnosť dutín
 • črevá – črevami sa do krvi vstrebávajú dôležité látky a vylučujú sa zlé
  • 😥 Zápcha, vetry, nadúvanie
 • ľadviny – produkujú moč, ktorým škodlivé látky vyplavujú z tela
  • 😥 tmavo zafarbený moč, zapáchajúci moč, bolesti pri močení
 • pečeň – čistí krv od jedovatých látok, ktoré sú vylúčené do žlče a ďalej do čriev
  • 😥 opuchy, nutkanie na zvracanie, zlé trávenie, dožlta sfarbený jazyk, problémy pokožky, únava, bolesti v bruchu

Pri očiste organizmu je veľmi dôležité očistiť najmä pečeň, ktorá má veľmi veľký vplyv na správne fungovanie ostatných orgánov. Môžeme ju nazývať filtrom organizmu – odbúrava z tela toxické látky z prijímanej potravy či iné škodliviny vznikajúce pri látkových premenách. Tiež je aj centrálou metabolizmu, pretože vytvára mnohé dôležité zložky krvi či žlče a ukladá látky do zásoby.

Detox tela po sviatkoch

Po vianočných sviatkoch nás zachráni detoxikačná kúra. Telo zbaví toxínov a škodlivých látok, čím ho prečistí. Veľmi jednoduchou, ale účinnou procedúrou, je očista Pestrecom.

Náš tip: Pestrec mariánsky

Bylinka Pestrec mariánsky je silný antioxidant a obsahuje komplex bioflavinoidov, ktoré majú spoločný názov silymarín. Nielenže detoxikuje organizmus, ale jeho konzistencia pomáha čistiť steny čriev od nánosov, ktoré sú tvorené zvyškami potravy a bránia efektívnej absorpcii živín do organizmu.

Pestrec je najlepšie používať v drvenej podobe a to 1 čajovú lyžičku 4x denne. Regeneráciou pečeňových buniek pomáha k odstráneniu všetkých spomenutých problémov, ktoré sú spojené s nesprávnym fungovaním pečene. Radíme k nim tiež akné a problémy s pokožkou či únavu.

Prečo sú iné formy Pestreca menej efektívne?
 • tabletky – sú priemyselne spracované a pridávajú sa do nich aj ďalšie látky. Skrátka premena na kapsule nie je naturálny proces. Alternatívou je 100% prírodný drvený pestrec
 • olej – efekt regenerácie pečene je nízky, môže však byť zdrojom mastných kyselín a vitamínu E, využitie má ideálne v šalátoch
 • čaj – pri viac ako 40°C sa znehodnocuje až úplne ničí účinná látka silymarín, čaj teda nemá pri regenerácii pečene a detoxe takmer žiadne účinky

Táto zázračná bylina očistila už mnoho organizmov ľudí, ktorí sa s nami podelili o svoje skúsenosti.

Účinky Pestreca mariánskeho

Vnútorné účinky
 • zvýšenie obranyschopnosti organizmu
 • zlepšenie telesných funkcií
Vonkajšie účinky
 • kvalita pleti
 • príliv energie a vyžarovanie

Celý priebeh detoxikácie a regenerácie pečene Pestrecom mariánskym nájdete podrobnejšie popísaný TU.

Všetko o užívaní drveného plodu Pestreca mariánskeho sa dozviete TU.

S detoxikačným procesom úzko súvisí aj úprava životosprávy. Tipy ako na to, sme podrobnejšie rozoberali v našom článku 8 tipov pre diétu s Pestrecom mariánskym. Je určite prospešné inšpirovať sa nimi pri zhadzovaní nadbytočných kíl.

Pohyb, spánok a psychická očista

Pohyb posilňuje detoxikačné účinky. Čo je krajšie, ako prechádzka po zasneženej krajine zaliatej slnkom? Ak sa vám von nechce, vyskúšajte rôzne relaxačné cvičenia doma.

Únava spôsobuje veľkú šarapatu. Ľahšie sa dostaneme do stresových situácií, zhoršuje pamäť a prispieva ku sklonom jesť nezdravo. V rámci detoxu si zvyknite na pravidelný spánkový rituál – uložte sa každý večer v rovnakú hodinu.

Zbavte sa negatívnych myšlienok a stresu. Skúste si počas tmavých zimných dní vyhradiť čas pre seba a robte to, čo vás napĺňa – meditujte, počúvajte hudbu, čítajte knihy, vzdelávajte sa. Snažte sa vytvoriť si každodenný návyk aspoň na niekoľko minút.

5 tipov, ako vyhrať nad sebou samým

Organizmus si počas sviatkov rýchlo zvykne na zvýšený kalorický príjem a keď mu ho odoprieme, trestá nás pocitmi hladu, nervozity či únavy. Preto je vhodné pripraviť sa na detox aj psychicky:

 • 1. stanovte si dátum, odkedy začnete s detoxikáciou
 • 2. povedzte o svojom zámere ľuďom vo svojom okolí
 • 3. vytýčte si reálne ciele
 • 4. pozitívne naladenie
 • 5. psychický detox

Na záver vám prajeme veľa zdravia v novom roku

Zvyšok snaženia je vo vašich rukách. Využite príležitosť a spravte niečo pozitívne pre svoje zdravie. Ak máte vlastné skúsenosti s detoxikačnou kúrou Pestrecom mariánskym, neváhajte a podeľte sa s nami. Možno nakopnete tých, ktorí ešte váhajú.

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca mája!

6 odpovedí na “Spôsob účinnej detoxikácie po sviatkoch. Ako ju psychicky zvládnuť?”

 1. Drvený pestrec užívam preventívne niekoľko krát v roku. Po dvoch týždňoch boli výsledky pečeňových testov o niečo málo lepšie. Po mesiaci ešte lepšie. Teraz som objednaná na koniec mesiaca a verím, že to bude ešte lepšie. A ešte dôležité pre mňa. Schudla som za 6 týždňov 3 kg. Čo sa mi nedarilo už roky.

 2. Užívam, krásne vás prečistí, neznamená to že ho potrebuje len ten kto je chorý, užívajte preventívne, telo to ocení …

 3. Ano, drveny Pestrec je vynikajuci. Beriem ho kazdy rok a vzdy mam vysledky – lepší spánok, lepsia plet, lepšie zažívanie …

 4. Používam, doporučené lekárkou. Za mesiac ma čakajú ďalšie pečeňové testy, ktoré vďaka lieku, ktorý musím užívať, boli zhoršené. Som zvedavá, ako dopadnú. Inak po prvých dvoch dňoch som si na neho zvykla, naozaj mi mierne pripomína oriešky 🙂

 5. Mal som veľa zdravotných problémov, po 3mesacnej kure pestrecom som sa nakopoL a všetko sa zlepšilo o 100 percent! A to som pochodil aj ľudových liečiteľov, kryo terapiu atď… Odporúčam to všetkým mojim znamim, no len malé percento si to aj zaobstaralo čo ma osobne mrzí. Ja mám s pestrecom marianskym vyborne skúsenosti a nedáme naň dopustiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *