Detoxikácia tela po sviatkoch s Pestrecom a 5 jednoduchých tipov ako uspieť

Detoxikácia tela po sviatkoch a 5 jednoduchých tipov ako uspieť

Tak, a máme to za sebou. Najkrajšie sviatky v roku sú opäť minulosťou. Veríme, že ste si oddýchli a plní energie začínate bojovať s výzvami nového roku. No a pre mnohých z nás je prvou výzvou začať žiť zdravšie, zhodiť nejaké to kilo, ktorým nám ručička váhy vyčítavo pripomína sviatočné hodovanie. Je ideálny čas dopriať telu očistu a pokúsiť sa dostať do formy (zvnútra aj zvonka). Poďme sa spoločne pozrieť ako na to.

Čo sme to vlastne pojedli a popili?

Ako je to vôbec možné, že za pár sviatočných dní priberieme aj dve, tri, či dokonca 5 kíl?

Odpoveď je jednoduchá. Nárazovo sme si zvýšili kalorický príjem a znížili výdaj energie – leňošili sme odfukujúc na pohovke pri klasických vianočných rozprávkach 🙂

Vysmažený kapor, majonézový šalát, klobásy a údenina v kapustnici s bielym chlebíkom, zákusky, koláčiky, štyri druhy vianočných keksíkov a k tomu v mnohých prípadoch aj vínečko, pivko “na vytrávenie”, či “za jeden” (za dva, za tri atď.) z kvalitnej domácej pálenky, slávnostné rodinné obedy a “Štefan”, spojený s konzumáciou alkoholu. Keď si človek povie, že by už hádam aj stačilo, príde na dojedanie zásob, ktoré by bol hriech nechať pokaziť a v tom nám už na dvere klope Silvester, poriadny žúr a novoročný obedík. Ďalším dojedaním zásob sa kruh uzatvára na sviatok Troch kráľov, kedy prichádza trpký návrat do reality v podobe oblého bruška a problémov pri zapínaní nohavíc. Toto sú len následky, ktoré je vidno na našom tele zvonka.

Čo sa deje v tele a čo s tým?

 • rastie telesná hmotnosť (priberáme)
 • oslabujeme si imunitný systém
 • zvyšuje sa riziko vzniku pečeňových kameňov
 • znečisťujeme (intoxikujeme) si organizmus
 • nevládzeme, sme bez energie
 • strácame vitalitu (a vyhovárame sa, že je to „len únava“)

Konzumáciou spomenutých nutrične nevhodných jedál (s vysokým obsahom jednoduchých cukrov alebo tuku) a nápojov zanášame, priam intoxikujeme náš organizmus. Nadbytočné cukry sa premieňajú na tuk a ten sa usádza v celom tele – nie len pod kožou, ale aj v cievach a vnútorných orgánoch, napr. v pečeni. Odpad dáva zabrať obličkám ale ostáva aj v tráviacom trakte (steny čriev).

Zatiaľ sa stále bavíme len o tých “chutných” záškodníkoch. Rôzne škodlivé látky obsiahnuté v potravinách, ktorým sa žiaľ nevyhnete, užívanie liekov, kozmetika, stres a ďalšie – to je téma, ktorá vydá aj na niekoľko ďalších samostatných článkov.

Detoxikácia často odstráni príčiny rôznych ochorení

Odpoveďou na takýto prudký proces je čo najrýchlejšie nasadenie účinnej detoxikačnej kúry. Detoxikácia je očista tela, jeho zbavovanie sa toxínov a škodlivých látok. Značná časť týchto škodlivín sa usádza práve v našej pečeni, ktorá zohráva jednu z najdôležitejších úloh v procese metabolizmu a je zároveň zásobárňou živín. Našim cieľom by preto malo byť udržiavať ju v čo najlepšej kondícií.

Detoxikácia vedie k:
 • zdravšiemu organizmu
 • zvýšeniu jeho prirodzenej obranyschopnosti
 • posilneniu imunity
 • a často dokáže odstrániť príčiny rôznych ochorení

Skvelým prírodným detoxikačným prostriedkom je bylinka Pestrec mariánsky – drvený plod. Pestrec mariánsky je silný antioxidant a obsahuje komplex bioflavinoidov, ktoré majú spoločný názov Silymarín. Nielenže detoxikuje organizmus, ale jeho konzistencia pomáha čistiť steny čriev (výstupky nazývané klky) od nánosov, ktoré sú tvorené zvyškami potravy, ktorá nimi prechádza. Nie náhodou sa drvený Pestrec teší obľube mnohých, ktorí na tohto „obra medzi bylinkami“ nedajú dopustiť.

Aké zmeny spozorujete počas procesu detoxikácie na svojom tele?

Počas detoxikácie si na svojom tele budete môcť všimnúť tieto pozitívne zmeny:

 • 0-2 týždne:

  Pozvoľne sa štartujú detoxikačné procesy vo vašej pečeni. Pečeň začína odbúravať nahromadený tuk, vylučovanie sa spravidelní. Pozorujete zmeny vo vylučovaní, zbavujete sa nežiadúcich látok.

 • Po 3-4 týždňoch:

  Postupný prílev energie, ústup malátnosti, bolestí hlavy, migrén a podráždenosti. Ustupujú aj zápaly a zmierňujú sa príznaky alergií, tráviaca sústava už dokáže lepšie vstrebávať potrebné živiny.

 • Po 6 týždňoch:

  Pokles hodnôt LDL cholesterolu, ale i hodnôt ďalších škodlivých látok v krvi. Vaša tvár i oči budú v tomto období vyzerať už na pohľad zdravšie a žiarivejšie, čo si iste všimne aj vaše okolie.

 • Po 8-9 týždňoch:

  Je umocnené i subjektívne vnímanie pozitívnych zmien, ktorými vaše telo v tomto období prechádza. Pociťujete prílev energie, pozitívne zmeny nálady i vzhľadu. Detoxikácia a obnova buniek prebieha na plné obrátky.

 • Po 12 týždňoch:

  Vaša pečeň sa zbavila tuku, detoxikovala sa a prebehla v nej regenerácia buniek pečeňovej membrány. Rovnako ste si počas kúry Pestrecom prečistili trávenie i vylučovanie, vďaka čomu prijímate do organizmu oveľa viac živín a látok potrebných pre plnohodnotný chod organizmu. Vaše krvné testy sú aktuálne v norme, podarilo sa vám dosiahnuť zníženú hladinu cholesterolu.

  Sekundárne sa vám podarilo zbaviť aj telesného tuku.

Celý priebeh detoxikácie a regenerácie pečene Pestrecom mariánskym nájdete podrobnejšie popísaný TU.

Všetko o užívaní drveného plodu Pestreca mariánskeho sa dozviete TU.

S detoxikačným procesom úzko súvisí aj úprava životosprávy. Tipy ako na to, sme podrobnejšie rozoberali v našom staršom blogovom príspevku 8 tipov pre diétu s Pestrecom mariánskym. Je určite prospešné inšpirovať sa nimi pri zhadzovaní nadbytočných kíl.

Ako vyhrať nad sebou samým

Organizmus si počas sviatkov rýchlo zvykne na zvýšený kalorický príjem a keď mu ho odoprieme, trestá nás pocitmi hladu, nervozity, únavy a pod. Tomuto tlaku často nedokážeme odolať a na ceste za zdravším telom zlyhávame po psychickej stránke. Naše novoročné predsavzatia sú zrazu preč.

Tu je niekoľko tipov, ako sa pri novoročnej detoxikácii, či chudnutí “nezblázniť”, ako sa nakopnúť, začať a zároveň dosiahnuť vytúžené ciele

 • 1. Stanovte si dátum, odkedy začnete s detoxikáciou, či chudnutím

  Ak si poviete “Začnem po novom roku”, môže to teoreticky znamenať aj polovicu mája. Ak si však poviete “Začnem 7.1.”, je to konkrétny dátum a záväzok.

 • 2. Povedzte o svojom zámere ľuďom vo svojom okolí

  Je to tak trochu “búda”, ktorú na seba ušijete. Ak o svojom cieli poviete ostatným, budete pod určitým tlakom okolia. Je to forma verejného záväzku – nechcete predsa pred priateľmi vyzerať ako človek, ktorý iné hovorí a iné robí 🙂

 • 3. Stanovte si reálne ciele

  Po novom roku máme tendenciu byť premotivovaní a často si dávame ciele, ktoré su príliš vysoko. Keď po pár dňoch vidíme príliš malý pokrok, máme chuť to vzdať. Dávajte si radšej postupné, dosiahnuteľné ciele, udržíte si tým potrebnú motiváciu. Príkladom reálneho cieľa je záväzok schudnúť 5 kg za 8 týždňov, nie nereálnych 20 kg.

 • 4. Pozitívne naladenie

  Nezabúdajte, že to čo robíte, robíte len a len pre seba. Ak zlyháte, znamená to, že ste prehrali boj so sebou samým. Máte sa predsa rád/rada – a to by ste si snáď nespravili 🙂

 • 5. Ak sa snažíte schudnúť, každý týždeň sa odfoťte

  Tak ako sa počas chudnutia pravidelne vážite, je dobrým zvykom spraviť si aj fotku. Budete vidieť vlastný pokrok a pomôže vám to zotrvať

Na záver vám prajeme veľa zdravia v novom roku!

Zvyšok snaženia je vo vašich rukách. Využite príležitosť a spravte niečo pozitívne pre svoje zdravie. Ak máte vlastné skúsenosti s detoxikačnou kúrou Pestrecom mariánskym, alebo novoročným zhadzovaním kíl, neváhajte a podeľte sa o ne s nami. Môžete tak pomôcť nakopnúť sa aj tým, ktorí ešte váhajú.

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca apríla!

10 odpovedí na “Detoxikácia tela po sviatkoch a 5 jednoduchých tipov ako uspieť”

 1. Pestrec mariánsky objednala som mužovi ako sa mu navýšil cukor.Drvený užíva tretí týžden a zdá sa že pečeni naozaj prospieva, lebo sa mu zastavujú tie výkyvy cukru. Asi budeme objednávať aj dalšie kúry a zaradíme si ho ako prevenciu aj my dospelý. Uvidíme potom ako sa bude tá prvá kúra ukončovať.

 2. Ja veľmi komentom tohto typu neverím…ale na margo tohto produktu musím povedať, že je to topka….vrelo všetkým odporúčam, ja som práve vo fáze prílevu energie a bruško pokleslo….ďakujem za tento produkt

 3. Môžem povedať že sa mi znížili hodnoty cukru aj dlhodobý cukor je nižší a schudla som moja lekárka je spokojná tak aj ja a pokračujem v užívaní.

 4. Dobrý deň prajem, konzumujem pestrec mariansky už dvanásť týždňov a vďaka nemu sa mi upravil bilirubín ,stolica a schudol som 5 kg. Pred mesiacom som bol operovany na pečeň (vyoperovali mi nádor), cítim sa veľmi dobre a chcel by som pestrec konzumovať aj naďalej

  1. Dobrý deň pani Danka,

   ďakujeme za Váš záujem o našu pestrecovú kúru.

   Náš Pestrec sa považuje za bezlepkovú potravinu, nakoľko obsah gluténu v ňom neprekračuje 20 mg/kg, konkrétne je to 0,015 g na 1kg.

   https://www.celiakia.sk/magazin/celiakia/kolko-lepku-je-20-mg-kg-20-ppm-?mid=1504

   Je preto vhodný pre celiatikov, resp. ľudí, ktorí z nejakého iného dôvodu držia bezlepkovú diétu.

   Ale zároveň je potrebné byť opatrný pri začatí užívania a vyskúšať, ako na to Vaše telo zareaguje. Niekto má vysokú intoleranciu na lepok, a niekto zase nižšiu.

   Prajem veľa zdravia,
   Zuzana, VasBylinkar.sk

  1. Dobrý deň pani Malá,

   áno, pokiaľ hovoríme o odstránení žlčníka, Pestrec je vhodnou voľbou. Pečeň, žlčové cesty a žlčník, dvanástnik a podžalúdková žľaza sú navzájom funkčne aj orgánovo závislé časti tráviacej sústavy. Tieto orgány majú úzku interakciu medzi sebou, ich harmonická spolupráca je potrebná k dokonalému tráveniu. Po operácii žlčníka je uskladňovacia funkcia žlčníka zrušená. Žlčové šťavy nepretržite odtekajú do dvanástnika, a tak pri zvýšenej potrebe žlče (potrava s vyšším obsahom tuku) telo nemá dostatok zásob v dôsledku chýbajúceho žlčníka. Tuky ostanú čiastočne strávené a neskôr črevná flóra hrubého čreva ich rozkladá za vzniku plynov, spôsobiac tým nafúknutie brucha prípadne aj hnačku.

   V tomto prípade je veľmi vhodné zamerať sa na regeneráciu a stimuláciu pečene práve užívaním Pestreca mariánskeho. Práve pečeň je totiž náš strategický orgán, ktorý okrem iného produkuje aj žlč, potrebnú pri vstrebávaní tukov a vitamínov.

   O užívaní Pestreca sa tiež samozrejme poraďte aj so svojim lekárom.

   Prajem pekný deň,
   Zuzana, VasBylinkar.sk

  1. Dobrý deň,

   áno 3ks je odporúčané množstvo, obľúbené u zákazníkov, pretože od tohto množstva je už doprava ZDARMA a cena za kus je nižšia vďaka množstevnej zľave.

   Nakupovať však môžete už od 1ks, počet v košíku si jednoducho upravíte znamienkami PLUS a MINUS: https://www.vasbylinkar.sk/obchod/

   Pokiaľ meníte počet kusov až keď máte produkt v košíku, treba stlačiť aj tlačidlo „aktualizovať“ a cena sa zmení. Pokiaľ meníte počet kusov ešte pred vložením do košíka, cena sa zmení okamžite.

   Je však potrebné mať na pamäti, že jeden balíček vám pri správnom dávkovaní vydrží iba dva týždne. Rovnako pri objednávke 1-2 ks ešte platíte dopravu 3,98€. Od 3 a viac ks už dopravu platíme my 🙂

   Ušetrite – Rozdávame vrecká ZADARMO: za každých 5 vreciek Pestreca od nás získavate vždy jedno vrecko úplne ZADARMO + dopravu grátis
   https://www.vasbylinkar.sk/obchod/

   Prajem veľa zdravia, Zuzana, VasBylinkar.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *