Alkohol pečeni škodí. Uľaví jej Ostropestrec mariánsky

Alkohol pečeni škodí. Uľaví jej pestrec mariánsky.

Nie je žiadne tajomstvo, že sa Slováci v spotrebe alkoholu v porovnaní s inými krajinami dlhodobo pohybujú na prvých miestach pomyselného rebríčka. Ostatne, na každého z nás pripadá takmer 12 litrov čistého alkoholu ročne. A to rozhodne nie je údaj, z ktorého by boli lekári nadšení. Nadmerné popíjanie totiž nášmu telu nesvedčí, trpí ním predovšetkým pečeň.

Hoci u mnohých ľudí stále panuje presvedčenie, že pečeň je ohrozená predovšetkým u jedincov, ktorí prepadnú alkoholizmu, v skutočnosti sa alkohol na tomto životne dôležitom orgáne podpisuje aj u tých, ktorí nie sú na alkohole závislí, ale ktorí si radi nejaký ten pohárik pravidelne doprajú. Ako pečeni pomôcť vyrovnať sa s následkami konzumácie alkoholu? Skúste staviť na silu prírody.

Životne dôležitý orgán

Prečo je vlastne naša pečeň taká dôležitá a prečo bez nej nemôžeme prežiť? Podieľa sa na celom rade procesov v organizme – pomáha pri trávení potravy, vstrebávaní dôležitých živín, má na starosti detoxikáciu nášho tela, reguluje tukové zásoby, ale tiež sa napríklad podieľa na regulácii hladiny cholesterolu v krvi. Skrátka a dobre predstavuje nenahraditeľný diel v pomyselnej skladačke fungovania nášho tela, ktorá by sa bez neho úplne rozpadla.

Pečeň je veľmi unikátnym orgánom tiež v tom, že sa dokáže veľmi účinne regenerovať, teda nahradiť vlastné poškodené bunky za zdravé. Avšak táto jej vlastnosť nie je nekonečná. Ak pečeň zaťažujete dlhodobým nezdravým životným štýlom, schopnosť obnovy pomaly a iste stráca, čo môže veľmi často vyústiť v nebezpečné ochorenie.

Hoci nám pečeň dáva spočiatku najavo, že je s ňou niečo v neporiadku, symptómy môžu byť pomerne ťažko rozoznateľné. A navyše si ich málokto spojí práve s týmto orgánom. K príznakom prvých problémov s pečeňou totiž patrí napríklad únava, nechutenstvo, problematická pleť, výkyvy nálad, opuchy nôh, často tiež problémy s hmotnosťou (priberanie, ale aj chudnutie).

Alkohol ako hlavný nepriateľ

Ako sme už naznačili, na kondícii našej pečene sa najviac podpisuje nezdravý životný štýl – konzumácia ťažkých a mastných jedál alebo potravín s chemickými konzervačnými látkami alebo farbivami, nedostatok pohybu, fajčenie, dlhodobé či nadmerné užívanie liekov (vrátane niektorých liekov na bolesť alebo aj hormonálnej antikoncepcie), a predovšetkým náklonnosť k alkoholu. Alkohol pečeni škodí. Ostatne práve alkohol je jednou z najčastejších príčin pečeňových chorôb, vrátane tých najzávažnejších.

Pečeňové bunky v dôsledku pravidelnej konzumácie alkoholu pomaly a iste odumierajú, a ak nedôjde k zmene životného štýlu a potrebnej liečbe, môže naša láska k „niečomu ostrejšiemu“ vyústiť v cirhózu pečene.

Pestrec – očista s pomocou prírody

Tiež by vaša pečeň potrebovala poriadnu vzpruhu? Jeden z najlepších prostriedkov pre očistu tohto orgánu ponúka sama príroda. Je ním bodliak pestrec mariánsky, ktorý sa oplatí užívať po dobu 12-týždňovej očistnej kúry (spolu s odľahčeným jedálničkom) a mal by byť neoddeliteľnou súčasťou domácej bylinnej lekárničky.

Čím je ostropestrec tak unikátny? Obsahuje komplex veľmi silných antioxidantov označovaných súhrnným názvom silymarín a ďalšie cenné látky, ktoré podporujú detoxikáciu a regeneráciu pečene a posilnenie celkovej imunity. Stačí len vedieť, ako ho správne užívať , aby bol čo najúčinnejší a vaše pečeň využila jeho silu na maximum.

Hoci na trhu nájdete pestrec v najrôznejších formách, najúčinnejší je jeho drvený plod . Dôležité je tiež vyberať len produkty, ktoré zaisťujú najvyššiu kvalitu spracovania ostropestreca a tiež jeho balenie. Je totiž dôležité, aby sa k drveným plodom nedostal vzduch, ktorý by spôsobil ich oxidáciu a tým aj zníženie účinkov. Ideálne je preto šikovné balenie v vreckách so „zipsom“ , ktoré vždy jednoducho a vzduchotesne uzavriete a môžete ho nosiť aj so sebou.

Pestrec mariánsky je jedným z najsilnejších spojencov pre pečeň vo forme, ktoré nám príroda ponúka. Využite jeho skvelé účinky a prospejte nielen svojej pečeni, ale v konečnom dôsledku aj svojmu celkovému zdraviu, kráse a duševnej pohode!

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 270g XXL vreckami len do konca apríla!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *