Jesenná detoxikácia s Pestrecom mariánskym – 7 jednoduchých tipov

Jesenná detoxikácia – 7 jednoduchých tipov

Leto je definitívne preč a pomaly ale isto nastupuje na trón jeseň. Pre mnohých z nás má svoje neopakovateľné čaro, kedy príroda hrá všetkými farbami.

Žiaľ toto obdobie prináša aj zvýšenú záťaž pre náš často krát oslabený imunitný systém. Ako sa to prejaví poznáme všetci – postupne sa začnú vo zvýšenej miere objavovať prvé prejavy únavy, malátnosti, nachladnutia a neskôr chrípky. Naše telo, ktoré je nielen po letnom hýrení (najmä zvýšená konzumácia alkoholu, sladkostí, nezdravých jedál, grilovačky, črevné a tráviace ťažkosti na dovolenkách a ďalšie) zanesené toxínmi a oslabené, musí prejsť cez zaťažkávaciu skúšku.

Ak mu chceme pomôcť, naštartovať náš imunitný systém a pripraviť sa na zvýšenú záťaž počas jesenného a zimného obdobia, prípadne ešte aj zhodiť nejaké to kilo, je nutné sa týchto škodlivých látok zbaviť.

Kedy a prečo detoxikovať telo?

Pre organizmus je zmena z letného obdobia (je dlhšie svetlo, teplejšie, sme prirodzene aktívnejší) na jesenné a neskôr zimné prechodom na iný rytmus. Skracujúce sa dni, skôr nastupujúca tma a klesajúce teploty so sebou prinášajú nielen pocit úbytku energie ale aj zmeny nálad, u niekoho dokonca depresie. “Dobiť baterky” (telo) a zlepšiť celkové naladenie (myseľ) nám pomôže práve detoxikácia.

Pod detoxikáciou organizmu si mnohí nesprávne predstavujú drastickú diétu, alebo držanie pôstu. Existujú však aj iné efektívne, jednoduchšie a menej bolestivé spôsoby ako telo zbaviť toxínov. Proces detoxikácie by sme pritom mali podstupovať aj viac krát do roka, a to bez ohľadu na našu váhu, či postavu. Na každého z nás totiž v priebehu celého roka útočia nepriaznivé vplyvy a mnohým sa často nedokážeme vyhnúť, ani ak sa veľmi snažíme.

Konzumáciou nutrične nevhodných jedál (s vysokým obsahom jednoduchých cukrov alebo nezdravých tukov) a nápojov zanášame, priam intoxikujeme náš organizmus. Zatiaľ sa stále bavíme len o tých “chutných” záškodníkoch. Patria sem aj rôzne škodlivé látky (stabilizátory, farbivá, tzv. “éčka”) obsiahnuté v potravinách a kozmetike (ťažké kovy…), ktorým sa žiaľ nevyhneme, rovnako tak lieky a ich dlhodobé užívanie, stres a ďalšie. Nadbytočné cukry sa premieňajú na tuk a ten sa usádza v celom tele – nie len pod kožou, ale aj v cievach a vnútorných orgánoch, napr. v pečeni.

Odpad dáva zabrať obličkám ale ostáva aj v tráviacom trakte (steny čriev). Takto zanesená tráviaca sústava nedokáže v plnej miere prijímať ani to málo prospešných látok z potravy. Značná časť škodlivín sa usádza práve v našej pečeni, ktorá zohráva jednu z najdôležitejších úloh v procese metabolizmu a je zároveň zásobárňou živín. Našim cieľom by preto malo byť udržiavať ju v čo najlepšej kondícií. Práve ona je totiž kľúčom k správnej funkcii ostatných orgánov, a teda celého tela.

Ako zistiť, že organizmus potrebuje detoxikáciu?

Stačí venovať pozornosť nasledovným indíciám:

 • Pociťujete, že vám chýba energia, ste malátny?
 • Neviete sa dobre sústrediť a bolieva vás hlava?
 • Máte ťažkosti s trávením, vysokú hladinu cholesterolu v krvi?
 • Ste náchylnejší k prechladnutiu, kašľu, chrípkam?
 • Mávate zlú náladu, pocity úzkosti alebo dokonca depresie?
 • Vyšli vám zlé výsledky pečeňových testov?

Ak tieto a im podobné symptómy ignorujeme, môžu sa vyvinúť do závažných zdravotných problémov, akými sú alergie, ekzémy, akné, srdcovo-cievne ochorenia, kvasinkové infekcie, migrény, tvorba žlčových kameňov atď.

Pokiaľ ste teda na niektorú z otázok odpovedali áno, určite sa pustite do jesennej detoxikácie. Budete určite príjemne prekvapený jej výsledkami.

 

Pestrec mariánsky drvený

Ako sa jednoducho a efektívne zbaviť toxínov?

Ak chceme, aby eliminácia škodlivých výpadov toxínov bola v našom prípade čo najúčinnejšia, je vhodné dať na overené rady a postupy. Počas jesennej detoxikácie sa riadime nasledovnými jednoduchými zásadami:

 1. Tip: obmedzíme konzumáciu alkoholu (dovolené sú príležitostne minimálne množstvá)
 2. Tip: vyhýbame sa ťažkým jedlám a potravinám z bielej múky
 3. Tip: z jedálnička vyradíme sladkosti a sladené nápoje
 4. Tip: naopak, zaradíme sezónne ovocie a zeleninu
 5. Tip: dodržiavame pitný režim
 6. Tip: naordinujeme si pohybové aktivity

Našej pečeni a tráviacej sústave tak významne uľavíme a “pripravíme im pôdu” pre efektívne vstrebávanie prospešných látok do organizmu.

Vyvarovať sa toxínom však pre efektívnu detoxikáciu nestačí. Dlhodobo preťažovaná pečeň, žlčník, obličky i tráviaca sústava potrebujú posilniť.

7. Tip – najdôležitejší: Skvelým prírodným detoxikačným prostriedkom a najúčinnejšou čisto prírodnou “zbraňou” pri regenerácii pečeňových buniek je bylinka Pestrec mariánsky – drvený plod.

Pestrec mariánsky je silný antioxidant a obsahuje komplex bioflavinoidov, ktoré majú spoločný názov Silymarín. V podobe drveného plodu nielenže detoxikuje organizmus, ale jeho konzistencia pomáha čistiť steny čriev (výstupky nazývané klky) od nánosov, ktoré sú tvorené zvyškami potravy, ktorá nimi prechádza.

Pre najlepší výsledok je drvený Pestrec mariánsky odporúčané užívať ako ucelenú kúru bez prerušenia. Počas kúry budete môcť pozorovať priaznivé príznaky detoxikácie organizmu a regenerácie pečene, ktoré si všimnete nielen vy (zlepšia sa telesné funkcie, zvýši sa naša obranyschopnosť organizmu …), ale aj vaše okolie (prílev energie, kvalita pleti, vaše celkové “vyžarovanie” …).

Ako vidíte, zvládne to každý. Naozaj stačí iba postupovať podľa týchto jednoduchých zásad. Ak máte vlastné skúsenosti s detoxikačnou kúrou Pestrecom mariánskym a jesenným zhadzovaním kíl a celkovou očistou organizmu, neváhajte a podeľte sa o ne s nami. Môžete tak pomôcť nakopnúť sa aj tým, ktorí ešte váhajú.

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 275g XXL vreckami len do konca decembra!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *