Poznáte súvis medzi zdravím vašej pečene a plodnosťou?

Poznáte súvis medzi zdravím vašej pečene a plodnosťou?

Žijeme v dobe, kedy má žiaľ príliš veľa mladých ľudí problémy s plodením potomstva, navyše sa tiež neustále predlžuje vek, v ktorom sa páry pokúšajú otehotnieť.

Náš organizmus je zaťažovaný zo všetkých strán a častokrát sa tomu nie je možné vyhnúť. Do nášho tela sa dostávajú rozličné škodlivé látky obsiahnuté v potravinách, ktoré denne konzumujeme, sme vystavení stresu, pôsobia na nás chemikálie v drogérii, užívame lieky, častokrát dlhodobo, no a samozrejme, ak sa bavíme o problémoch s plodnosťou, nemôžeme vynechať ani užívanie hormonálnej antikoncepcie.

Pri hormonálnej antikoncepcii je dôležité si uvedomiť ako táto vlastne funguje. Rozdeľujeme jej primárne účinky (stručne: zabránenie ovulácie podávaním syntetických hormónov) a sekundárne účinky (uplatnia sa v prípade, že predsa dôjde k ovulácii a ich cieľom je zabrániť uhniezdeniu embrya. Ich cieľom je, aby embryo po príchode do maternice nebolo schopné sa úspešne zahniezdiť do jej slizničnej výstelky).

Je zrejmé, že po dlhodobom užívaní antikoncepcie nemusí byť sliznica maternice (a ani pečeň) v kondícií, ktorá prospieva počatiu. Obzvlášť ak bola maternica vystavená napríklad aj častým zápalom, prípadne dochádzalo k tvorbe myómov, zvýšenému krvácaniu a pod.

Po dlhodobom užívaní hormonálnej antikoncepcie je potrebné regenerovať práve sliznicu maternice, aby sa v nej oplodnené vajíčko mohlo úspešne zahniezdiť. Ako teda postupovať?

Cesta k plodnosti vedie cez regeneráciu pečene

Väčšina spomínaných škodlivých látok končí v našej pečeni, pretože práve ona zohráva jednu z najdôležitejších úloh v procese odbúravania rôznych látok z tela (detoxikácia). Ako centrála metabolizmu je aj miestom výroby mnohých dôležitých látok, živín, ktoré podľa potreby uvoľňuje do krvného obehu a krvou sa následne dopravia tam, kam je to potrebné. Pečeň, a hlavne jej stav, má teda bezprostredný vplyv na celý organizmus a kondíciu našich orgánov.

Následkom vyššie spomínaných vplyvov sa pečeň môže poškodiť a nemusíme si to ani uvedomovať. Pečeň totiž v úvodných štádiách poškodenia nebolí, poškodenie sa ukáže až na výsledkoch pečeňových testov.

Ak pečeň neplní svoje funkcie na 100%, tak ako má, ovplyvňuje to negatívne aj ďalšie orgány, samozrejme aj maternicu, sliznicu maternice nevynímajúc. To je práve jeden z častých dôvodov, prečo má v súčasnosti mnoho párov problémy otehotnieť. Ak chceme tento stav naozaj riešiť, musíme sa zamerať práve na jeho príčinu.

Cesta k zvýšeniu plodnosti teda vedie práve od regenerácie pečene ako centrály nášho metabolizmu k regenerácii sliznice maternice a následnému úspešnému počatiu.

V poriadku musia byť obaja partneri

Pre úspešné splodenie potomka je však dôležitý dobrý zdravotný stav oboch rodičov, teda aj muža. Za zhoršenú kvalitu spermií je zodpovedná napríklad pravidelná konzumácia alkoholu, fajčenie, niektoré lieky a ich dlhodobé užívanie (napr. antibiotiká, antidepresíva a iné), či prekyslenie organizmu.

Muži snažiaci sa o potomstvo by sa rovnako mali vyhýbať ťažkým a fastfoodovým jedlám, pretože takáto zlá životospráva má za následok znižovanie množstva mužských pohlavných buniek, či spomalenie ich pohybu. Netreba zabúdať ani na to, že po 35. roku života produkcia spermií klesá a znižuje sa aj ich pohyblivosť.

Detoxikačná kúra Pestrecom mariánskym

Preto je vhodné ak obaja partneri v rámci prípravy na otehotnenie absolvujú detoxikačnú kúru Pestrecom mariánskym, ktorý je v celosvetovom meradle známy ako “zázračná” bylinka, ktorá vďaka obsahu účinnej látky silymarín veľmi efektívne (najefektívnejšie spomedzi známych a dostupných bylín) regeneruje pečeň a pečeňové bunky.

 

Pestrec mariánsky drvený

 

Prečo by mal byť pestrec mariánsky súčasťou vašej prípravy na splodenie dieťatka?

  • regeneruje a prečisťuje pečeň 100% prírodnou cestou
  • odbúrava z pečene prebytočné hormóny
  • pomáha pečeni zbavovať sa toxínov
  • len pečeň, ktorá je fit prispieva k hormonálnej rovnováhe
  • zvyšuje ochranu pečene pred hrozbou jej poškodenia toxínmi
  • pomáha k zlepšeniu glykemickej kontroly u ľudí s diabetom typu 2
  • tým, že regeneruje pečeň prispieva k správnemu fungovaniu všetkých telesných (a teda aj reprodukčných) orgánov

Pestrec mariánsky zvyšuje produkciu materského mlieka

Prenesme sa teraz o pár týždňov, alebo mesiacov do blízkej budúcnosti. Určite by ste chceli svoje bábätko kojiť. Pokiaľ áno (je to vysoko odporúčané), je dôležité myslieť na to už teraz, pred samotným tehotenstvom a začať užívať pestrec už v tomto období, aby ste mali v čase dojčenia dostatok materského mlieka pre vaše dieťatko.

Ak spomíname blahodarné účinky Pestreca na ženské telo, môžeme spomenúť aj to, že pomáha tiež pri odstraňovaní depresií, čo ho robí vynikajúcim pomocníkom pri depresii popôrodnej (tzv. baby blues), či postnatálnej.

Pestrec mariánsky je okrem už spomenutého známy aj svojimi blahodarnými účinkami počas menštruácie (príliš slabé alebo silné krvácanie, menštruačné bolesti, PMS a iné), pomáha tiež pri endometrióze, vďaka svojej schopnosti spracovávať estrogény.

Urýchlenie detoxikačných procesov

Užívanie Pestreca mariánskeho, drveného plodu, ako 100% prírodného produktu je veľmi bezpečné a prospešné pre zdravie pečene. Jeho užívaním máme možnosť zvýšiť detoxikačné procesy až o 50%. Vzhľadom ku stavu konkrétneho organizmu, k pretrvávajúcim, alebo opakujúcim sa ochoreniam pečene, predispozíciám k ochoreniam pečene, vystaveniu organizmu negatívnym vplyvom, alebo ku sklonom skĺznuť k nesprávnej životospráve je vhodné kúru pestrecom zopakovať podľa individuálnych potrieb i viac krát do roka.

Všetky informácie o Pestreci mariánskom, jeho účinkoch a užívaní nájdete na našich stránkach. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať formou komentárov, alebo individuálne.

Nepodceňujte liečivú silu prírody, presvedčte sa o blahodárnych účinkoch Pestreca Mariánskeho aj vy.

Ušetrite s vreckami ZADARMO, množstevnými zľavami, dopravou ZADARMO a akciovými až 275g XXL vreckami len do konca januára!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *