6-benefitov-ocisty-pecene

6 benefitov očisty pečene

Ľudská pečeň je zodpovedná za filtrovanie toxínov a nečistôt, preto by malo byť v záujme každého človeka udržiavať ju v čo najlepšej kondícii. Priamo totiž ovplyvňuje stav a funkcie ďalších dôležitých orgánov, čo si často ani neuvedomujeme.
Niekedy sa však môže stať, že nás dobehne náš vlastný životný štýl, spôsob stravovania a kvalita konzumovaných potravín, stres, či dlhodobé užívanie liekov alebo antikoncepcie.

Existuje prepojenie medzi stavom našej pečene a našou životosprávou, ktoré môže spôsobovať:

 • Zvýšené priberanie telesného tuku a obezitu
 • Poškodenia imunitného systému
 • Tvorbu žlčových a pečeňových kameňov
 • Hromadenie toxínov v organizme
 • Stratu telesnej energie
 • Kožné problémy, ekzémy, akné

Vtedy je najlepším riešením podstúpiť očistu pečene, ktorá má pre organizmus mnoho výhod:

 • 1. Redukuje telesnú hmotnosť
  Detoxikácia pečene zvyšuje tvorbu žlče, ktorú tráviaci systém používa k odbúravaniu tukov. Takže ak chcete schudnúť, práve očista pečene je ideálny prvý krok.
 • 2. Podporuje imunitný systém
  Vzhľadom na to, že pečeň okrem iných funkcií filtruje škodlivé látky, je logické, že má zásadný vplyv na silu imunitného systému. Nesprávne fungovanie pečene môže viesť k poruchám imunity. Očista pečene môže funkcie imunitného systému významne podporiť.
 • 3. Pomáha redukovať žlčové a pečeňové kamene
  Pečeňové kamene sú často dôsledkom zlej životosprávy, sposobujúcej vysokú hladinu cholesterolu. Zvýšený cholesterol spôsobuje premenu žlče na malé kamene, ktoré pečeň a žlčník blokujú a znemožňujú ich správne fungovanie; v pečeni ich môže byť dokonca 200 – 300! Očistou pečene sa vám ich môže podariť čiastočne alebo dokonca úplne zbaviť a predísť ich ďalšej tvorbe.
 • 4. Detoxikuje organizmus
  Vzhľadom k tomu, že pečeň funguje ako filter škodlivín, zvyčajne sa v nej nachádza určité množstvo toxínov. Problémy však začínajú, keď sa toxíny v pečeni príliš nahromadia. Vtedy potrebujete absolvovať očistnú kúru, ktorá pomôže pečeni opäť fungovať správne.
 • 5. Obnovuje telesnú energiu
  Niektoré z neškodných vedľajších látok, ktoré vyprodukuje pečeň, sú v skutočnosti živiny, ktoré bude telo používať. Či už kvôli pečeňovým kameňom alebo príliš vysokému množstvu nahromadených toxínov sa pečeni nemusí podariť niektoré z týchto živín dostať do krvného riečišťa. Tieto procesy môžu spôsobovať pocity nedostatočnej energie. Očista pečene dokáže v danej situácii efektívne pomôcť – po absolvovaní očistnej kúry sa opäť budete cítiť plný energie.
 • 6. Podporuje vitalitu
  Nezabúdajte, že očistná kúra pečene pomáha obnoviť jej fungovanie a zvýšiť výkonnosť. Zníženie hladiny toxínov v pečeni vedie k zdravšej a jasnejšej pleti. Spolu s lepšou tvorbou žlče a s ňou súvisiacim odbúravaním tukov, vedie detoxikácia k celkovému zlepšeniu zdravotného stavu nielen navonok, ale aj zvnútra.

Ako na účinnú prírodnú očistu a regeneráciu pečene?

Očistná Pestrecová kúra zameraná na regeneráciu pečene trvá 12 týždňov a absolvovať ju podľa uváženia a zdravotného stavu môžete aj viac krát do roka. Bylinka Pestrec mariánsky (drvený plod) je silný antioxidant a obsahuje komplex látok nazývaný silymarín, ktorý je mimoriadne dôležitý pre regeneráciu pečene. Výsledkom kúry bude nielen zlepšenie zdravotného stavu ale aj spokojný úsmev pri pohľade do zrkadla :)

Žiadne komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zavrieť

VasBylinkar.sk si ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú zlepšovať jeho fungovanie. Využívaním našich služieb s ich ukladaním súhlasíte. Viac info.